Dokument upoważniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych możemy uzyskać w każdym wojewódzkim mieście. W Małopolsce jest to Kraków, gdzie możemy się uczyć jeździć i zdawać egzamin. Każdego roku zdaje go tu kilkaset osób.

Czego się nauczymy na prawie jazdy?

prawo jazdy krakówNajlepiej jest się uczyć jeździć w mieście, w którym będziemy zdawali egzamin, bo będziemy jeździć po tych samych skrzyżowaniach, rondach i ulicach. To ważne dla kursantów, bo będą się czuli pewniej podczas egzaminu, w trakcie którego towarzyszy im duży stres. Jeżeli chcemy zdać w Małopolsce prawo jazdy Kraków będzie miastem gdzie znajduje się ośrodek egzaminacyjny. Znajduje się on przy ulicy Koszykarskiej i każdego dnia wyjeżdża stąd kilkudziesięciu kursantów razem z egzaminatorami. Statystyki pokazują, że w Krakowie co piąty kursant zalicza egzamin za pierwszym razem, a reszta musi się udać ponownie do ośrodka po wykupienie kolejnego terminu na egzamin poprawkowy. Na kursie prawa jazdy, przyszły kierowca uczy się parkować na kilka sposobów, płynnie zmieniać biegi bez patrzenia na lewarek, czy ruszania pod górę z zaciągniętego hamulca ręcznego. Wszystko czego się nauczymy na kursie, będzie przydatne na egzaminie, ponieważ są na nim sprawdzane wszystkie elementy, których uczy instruktor. Może egzaminator nie każde nam parkować na trzy różne sposoby, ale na jeden konkretny. Jednak trzeba umieć wszystkie trzy, gdyż nigdy nie wiadomo, o który sposób nas poprosi. Poza jazdami na ulicach Krakowa, na pewno kilka godzin zostanie przeznaczone na plac manewrowy.

Nauka jazdy jest szczególnie problematyczna dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z samochodem. Początki zawsze bywają trudne, ale w miarę upływu godzin spędzonych za kierownicą z instruktorem, pewność siebie wzrasta wraz z umiejętnościami.

Kategorie: Usługi