Przy okazji wiosennych lub świątecznych porządków warto pomyśleć o wypraniu tapicerki meblowej. Meble pokryte materiałem obecne są w każdym polskim domu, ale nie wszyscy wiedzą, że do ich wyprania można zamówić profesjonalną firmę. Takie pranie powinno się wykonać przynajmniej raz na kilka lat a już na pewno wówczas, kiedy tapicerka jest mocno zabrudzona.

Niezbędny będzie porządny odkurzacz piorący

skuteczne pranie tapicerki w jeleniej górzeTapicerkę meblową można próbować wyprać samodzielnie, ale powodzenie tego przedsięwzięcia zależy od materiału, jakim meble są pokryte. Skórę ekologiczną, naturalną lub skaj można wyprać samodzielnie, bo czynność ta ogranicza się jedynie do przetarcia tapicerki wilgotną i delikatną ściereczką. Do wyprania innych materiałów niezbędne będzie odpowiednie narzędzie, jakim jest wielofunkcyjny odkurzacz piorący. Takim narzędziem dysponują firmy oferujące skuteczne pranie tapicerki w Jeleniej Górze. Można im zlecić wykonanie takiej usługi albo kupić taki odkurzacz samodzielnie. Urządzenie kosztuje około dwóch tysięcy złotych, a jednorazowe wypranie kanapy przez firmę piorącą zaledwie około dwustu złotych. Nie opłaca się zatem kupować odkurzacza tylko po to, żeby sobie wyprać kanapę na święta. Lepiej zlecić to profesjonalnej firmie, która dysponuje nie tylko urządzeniem, ale również wiedzą niezbędną do jego obsługi. A o samym praniu różnego rodzaju tapicerek też trzeba mieć odpowiednią wiedzę.

W zależności od materiału, jakim pokryte są meble, dobiera się odpowiednie środki piorące. Trzeba się na tym znać, bo nie ma uniwersalnych środków do każdego rodzaju tapicerki. Jeśli ma się do wyboru kupno odkurzacza piorącego za dwa tysiące złotych albo wynajęcie firmy do jednorazowego wyprania tapicerki to o wiele lepiej zdecydować się na to drugie rozwiązanie.

Kategorie: Usługi