Zdecydowana większość dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, uwielbia jazdę samochodem. Bez względu na płeć, dzieci lubią udawać, że je prowadzą, bo czują się wtedy jak dorośli. To zupełnie normalny etap w rozwoju, który można wspierać odpowiednimi zabawkami.

Jaki samochód kupić dziecku?

auta na akumulatorJeżeli zastanawiamy się nad zakupem pojazdu zasilanego elektrycznie dla dziecka, to warto przeanalizować ogólnie dostępną na rynku ofertę kilku producentów. Są to dość mocno zaawansowane technologicznie zabawki, którymi maluchy mogą się bawić w domu, jeżeli posiadamy odpowiednio duże pomieszczenia, w ogrodzie czy na spacerze. Auta na akumulator są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, gdyż wymagają one samodzielnego kierowania. Młodsze maluchy mogłyby sobie z tym zadaniem nie poradzić. Dostępne w sprzedaży samochody na akumulator dzielą się na sedany i terenówki. Te pierwsze doskonale się sprawdzają na chodniku, alejkach w parku czy na asfalcie, ponieważ mają małe koła i niskie zawieszenie. Natomiast modele terenowe są stworzone z myślą o pokonywaniu ekstremalnych warunków takich jak nierówne trawniki, kamieniste ścieżki czy nawet błotniste łąki. Jest to możliwe dzięki dużym kołom ze specjalnymi oponami i wysokim zawieszeniem. Ich różnica polega jeszcze na tym, że do sedanów wchodzi się górą, natomiast do terenowych samochodów można przez drzwi, ponieważ są otwierane tak jak w prawdziwych pojazdach. Z pewnością z takiego zakupu będzie zadowolone każde dziecko, bez względu na płeć.

Tego typu zabawki na pewno kupimy w dobrych sklepach z artykułami dla dzieci. Jednakże chcąc je znaleźć w najlepszej cenie, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania w sklepach internetowych, które nierzadko mają znacznie większy wybór pojazdów niż sklepy stacjonarne.