Ostatnio w naszym kraju coraz trudniej było znaleźć dobrą pracę. Postanowiłam wyjechać za granicę, żeby cokolwiek zarobić. Szybko zdecydowałam się na wyjazd do Niemiec. Po pierwsze ten kraj był blisko, a po drugie słyszałam bardzo dobre opinie o pracy w tym miejscu. Znajoma, która pracowała w tym kraju poradziła mi tylko, abym znalazłam sobie agencję pracy, która pomoże mi w formalnościach.

Jaką agencję pracy w Niemczech wybrać?

agencja pracy w niemczechDowiedziałam się od niej, że dzięki skorzystaniu z takiej agencji pracy minimalizujemy możliwość, że ktoś nas oszuka na pracy. Praca załatwiona przez taką agencję jest w pełni legalna, posiadamy pełen pakiet ubezpieczenia zdrowotnego i od nieszczęśliwych wypadków. W dodatku bardzo dużą zaletą jest fakt, że taka agencja zatrudnia nas na niemieckich warunkach ichniejszego kodeksu pracy, to znaczy że obowiązują nas urlopy i niemiecka płaca minimalna. Zapytałam się jej jaka jest najlepsza agencja pracy w niemczech. Poleciła mi jedną firmę z której sama korzystała przez wiele lat zanim nie stanęła na nogi na tyle, żeby otworzyć własną firmę w tym kraju. Powiedziała mi, że ta agencja pobiera niewielką prowizję za znalezienie pracy i kontakt z pracodawcą, a także jest bardzo solidna. Dla niej najważniejsze było, że zapewnia ona tłumaczy i pomoc prawną na każdym etapie zatrudnienia. Zdecydowałam się skorzystać z jej usług.

Byłam bardzo zadowolona. Agencja pomogła mi załatwić wszystkie formalności związane z legalną pracą w Niemczech. Dzięki temu miałam pewność, że wyjeżdżam do konkretnej pracy i na miejscu na pewną będę miała zagwarantowany wikt i zakwaterowanie. W dodatku mogłam korzystać z usług bardzo solidnego tłumacza, który był jednocześnie prawnikiem. Dzięki temu od razu tłumaczył mi ważne dokumenty i zawsze wiedziałam co podpisuje.

Kategorie: Usługi