Wybór odpowiednich rajstop lub pończoch uciskowych, które mają działanie przeciwżylakowe przede wszystkim powinno być ustalone z lekarzem prowadzącym. Ich samodzielny dobór może spowodować odwrotny efekt, gdyż zbyt mały lub zbyt wysoki ucisk może wpłynąć niekorzystnie na kondycję i zdrowie nóg, a tym samym pogorszyć dotychczasowe objawy. 

Rodzaje pończoch uciskowych

pończochy uciskowe mediven eleganceJedną z wiodących marek produkujących wyroby przeciwżylakowe oraz cieszącą się najlepszymi opiniami jest marka Mediven Elegance. Oferują oni niezwykle bogatą gamę kolorystyczną, dzięki czemu kobieta może dopasować zarówno rajstopy, jak i pończochy do każdej okazji oraz pory roku. Pończochy uciskowe Mediven Elegance cechuje również niezwykle kobiecy wygląd – wykończone są koronkami i innymi elementami, które sprawiają, że ten leczniczy wyrób medyczny może jednocześnie pełnić funkcję estetyczną. Istnieje możliwość zakupienia produktów, których siła ucisku jest bardzo niska, a jej zadaniem jest działanie profilaktyczne, a więc takie, które ma zapobiegać powstawaniu żylaków. Ponadto firma poleca swoje produkty do niwelowania objawów żylaków, obrzęków, angiodysplazji, stwardnienia naczyń i zatorowości. Każda z tych chorób jest poważna i wymaga leczenia pod okiem specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie produkty, dlatego warto skonsultować z lekarzem zarówno interesującą nas firmę, jak i wybrany krój, aby w żadnym stopniu nie zagrażał on zdrowiu. 

Ucisk rajstop i pończoch o działaniu leczniczym to wynalazek, który pozwala cieszyć się zdrowymi i lekkimi nogami każdego dnia. Dzięki nim kobiety obarczone żylakami, bądź zagrożone nimi genetycznie mogą spędzić na nogach cały dzień i nie borykać się z opuchnięciami, obrzękami i bólem nóg, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w pracy chodzącej i przy zajmowaniu się domem i dziećmi.