Zapotrzebowanie na materiały nowoczesne o dużej wytrzymałości i ogromnych zdolnościach do formowania stale rośnie. Mowa tu poliwęglanie komórkowym i litym uzyskiwanym z żywic poliwęglanowych w procesie współwytłaczania. Szerokie zastosowanie tego materiału w różnych branżach przemysłu powoduje stały wzrost podaży co odzwierciedla oferta producentów.

Produkcja i dystrybucja płyt poliwęglanowych

płyty poliwęglanowe od producentaRozwój możliwości technologicznych pozwolił na produkcję wyśmienitego tworzywa poliwęglanowego posiadającego właściwości pozwalające na wykorzystanie go w różnych dziedzinach przemysłu. Do zakładów zajmujących się produkcją różnorakich produktów dostarczane są płyty poliwęglanowe od producenta w formie poliwęglanu litego oraz komórkowego (kanalikowego). Producenci dostarczają płyty poliwęglanowe zwykle w trzech podstawowych kolorach: transparentnym, mlecznym i brązowy. Znajdują one zastosowanie do budowy maszyn i pojazdów, w elektrotechnice, produkcji sprzętu AGD, w mechanice i budownictwie, w przemyśle medycznym i spożywczym. Aby sprostać wymaganiom klientów producenci oferują płyty z poliwęglanu w bardzo różnych rozmiarach powierzchni i grubościach. Wszystkie wyroby posiadają wymagane atesty zgodności. Na polskim rynku rozwija się rynek dystrybucji płyt poliwęglanowych znanych marek przez co wyroby z poliwęglanu są najwyższej jakości. Wyroby z poliwęglanu dzięki swojej wytrzymałości mechanicznej i innym walorom są głownie stosowane jako różnego rodzaju zabezpieczenia przed urazami mechanicznymi i warunkami pogodowymi.

Tworzywa sztuczne wypierają materiały tradycyjne z wielkim impetem. Dzieje się tak głównie ze względu na wybitną trwałość poliwęglanu, jego zdolność do łatwego formowania w procesie obróbki oraz stosunkowo niska. Porównując parametry wytrzymałościowe tradycyjnych materiałów do poliwęglanów otrzymamy miażdżący wynik na korzyść tych drugich.