Długi czas oczekiwania, fikcyjne naprawy, części zamienne i dewastacja portfela najczęściej wiąże się to z wizytą kierowców w warsztacie samochodowym. Nie zawsze jednak scenariusz musi być taki sam. Wystarczy znaleźć dobrego i doświadczonego mechanika. To samo dotyczy warsztatów i innych usługodawców.

Jak znaleźć dobrego mechanika?

mechanik w kielcachIstnieje wiele silnych firm znanych z dobrej obsługi klienta i jakości obsługi. Należy jednak mieć świadomość, że z pewnością jest wiele złych, ale łatwo jest je poznać już na pierwszy rzut oka. Są to głównie firmy, które nie wystawiają faktur lub gwarancji za świadczone usługi. Dlatego mechanik w kielcach, który będzie naprawiał nasz samochód powinien mieć jak najlepszą reputację. Serwis, z którego korzystamy, może mieć wpływ nie tylko na koszt naprawy, ale również na jakość świadczonych usług. Poszukując mechanika, klient ma trzy możliwości, czyli udać się do autoryzowanego serwisu danej marki, do warsztatu, który wykonuje naprawy bez autoryzacji, ale legalnie, oraz skorzystać z usług sąsiada, który naprawia samochód w okolicy. Korzystając z dwóch pierwszych opcji, jesteśmy pewni, że otrzymamy fakturę za wykonaną usługę, dzięki czemu w razie problemów będziemy mogli dochodzić naszych praw. Wyboru dokonujemy indywidualnie, ale czy chcemy jak najbardziej obniżyć cenę, nawet narażając się na niezadowolenie z usług i wzrostu cen, czy też chcemy mieć dobry samochód i mieć pewność, że wszystko jest robione tak, jak powinno być.

Każdy warsztat, który działa zgodnie z prawem, jest prawnie odpowiedzialny za swoje usługi. Jeśli oddamy samochód mechanikowi, który nieoficjalnie oferuje serwis mechaniczny i uszkodzi silnik, nie możemy żądać odszkodowania. To samo dotyczy napraw, które okazały się nieskuteczne.