Każdy właściciel psa wie, że jego posiadanie wiąże się nie tylko z kupą przyjemności, ale również ze sprzątaniem… kupy. W końcu nasi czworonożni przyjaciele nie potrafią korzystać z toalety. Być może zdarzają się wyjątki, jednak pozostańmy przy tej większości. Wyruszając więc na spacer nie zapominajmy o woreczkach na psie odchody.

Sprzątanie odchodów po psie

pojemniki na psie odchodyJednak nawet jeżeli właściciele psów będą wyposażeni w pełny sprzęt, ciężko będzie posprzątać po psie jeśli w pobliżu nie będzie odpowiedniego kosza. Coraz więcej miast zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pojemniki na psie odchody to niezwykle ważny element. Ciężko odnaleźć osobę, która choć raz w swoim życiu nie wdepnęło w niespodziankę pozostawioną po chodniku. Jeżeli uchowałeś się, gratuluje, należysz do grona szczęśliwców. Nie każdy jednak ma takie szczęście. Psie odchody na chodnikach miast to nie tylko zanieczyszczanie powierzchni. Wdepnięcie w nie może wiązać się nawet z uszkodzeniem ciała, gdy się na nich poślizgniemy. Ponadto mogą one zawierać szkodliwe bakterie, larwy pasożytów, dorosłe formy pierwotniaków. Kontakt innych psów z odchodami może skutkować zarażeniem zwierzęcia. Drobnoustroje przenikają do organizmu poprzez kontakt z błonami śluzowymi. A warto zaznaczyć, że inne psy nie są jedynymi osobnikami, którzy zainteresują się psią kupą. Małe dzieci również są ciekawe wszystkiego co napotkają na drodze. Tak, nawet psiej kupy. Jeżeli jednak nikt w naszym mieście nie zadbał o odpowiednie kosze na psie kupy, na spacer oprócz woreczków możemy zabierać specjalne jednorazowe pojemniki.

Warto pamiętać, że odchody to nie jedyny sposób na zanieczyszczanie przestrzeni przez nasze psy. Sprzątajmy nie tylko je, ale także wymiociny czy wyczesywane kłęby sierści. Wyobraź sobie co by było, gdyby wszyscy Ci spotykani każdego dnia właściciele psów nie sprzątali po swoich pupilach. Jeżeli więc jeszcze tego nie robisz, koniecznie do nich dołącz.