Czasy, kiedy to całą podłogę pokrywało się dywanem lub wykładziną, to już przeszłość. Obecnie w modzie są podłogi drewniane, panele czy nawet pokrywanie płytkami nie tylko łazienek i kuchni, ale też innych pomieszczeń: przedpokoju, salonu, nawet sypialni. Niektórzy decydują się na odnowienie starych drewnianych podłóg, inni decydują się położyć nowe.

Dlaczego warto wybrać podłogi drewniane?

podłogi drewniane krakówDrewno jest materiałem bardzo chętnie wybieranym na podłogi. Decydują o tym jego liczne zalety: unikatowe usłojenie, dzięki czemu nie ma dwóch identycznych desek, kolorystyka, sposób, w jaki się starzeje. Drewno nadaje wnętrzom ciepła i uroku, pasuje do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach, od bardzo nowoczesnych, po klasyczne i wszędzie wygląda dobrze. Wybór drewnianych podłóg jest ogromny, od tych zrobionych z gatunków krajowych (np. z dębu) aż po podłogi egzotyczne: mahoń, palisander, teak. Wybierając podłogę, należy zwrócić uwagę na twardość drewna i stopień pochłaniania wilgoci. Jeśli marzy się nam drewno w łazience czy kuchni, lepiej wybrać twarde gatunki o niskiej nasiąkliwości, które są bardzo odporne na szkodliwy wpływ wilgoci. Deski z takiego drewna są też świetne na taras. Nie musimy sami znać się na gatunkach drewna, obsługa sklepu, do którego zajrzymy, z pewnością pomoże nam coś wybrać. Jeśli interesują nas podłogi drewniane Kraków czy każde inne większe miasto okaże się miejscem, w którym znajdziemy wiele sklepów specjalizujących się w ich sprzedaży.

Podłogi z drewna powinien układać specjalista, który już ma w tym doświadczenie. Prawidłowo ułożone podłogi, z dobrej jakości materiału, przetrwają całe lata. W przypadku starzenia czy uszkodzenia powierzchni, deski można odnowić poprzez cyklinowanie. Dzięki temu znowu będą wyglądać jak nowe. Cyklinowanie można wykonywać wielokrotnie, więc jedna podłoga będzie nam służyć do końca życia.