W domu potrzebujemy kilku koszy na śmieci z czego najważniejszy jest w kuchni, ponieważ tam generujemy najwięcej odpadów. Poza kuchnią, także w łazience i pokoju, który jest przeznaczony na biuro musi być pojemnik na śmieci. Jeżeli posiadamy dziecko w wieku szkolnym, to również ono potrzebuje kosz. 

Jak wykorzystać plastikowy kosz?

Kosze plastikowePlastikowy pojemnik na odpady jest praktyczny, bo jest lekki, łatwy w czyszczeniu i dostępny jest w wielu modelach. W kuchni koniecznie powinien być zamykany kosz na śmieci, aby nie przyciągał much i innych owadów. Kosze plastikowe możemy kupić w pojemności litrowej, pięcio, piętnasto, dwudziesto i trzydziestolitrowej. W kuchni i w łazience powinny być wyposażone w zamykaną, ruchomą klapkę, a reszta może być otwarta. Kosze możemy wykorzystać także na trzymanie prania, zabawek dziecka, czy pościeli. Mają one różne kształty, a tworzywo z jakiego są wykonane umożliwia szerokie zastosowanie. Duże, szerokie kosze z uchwytami po bokach, nadają się dla małych dzieci, które samodzielnie wsadzają do nich swoje przytulanki, czy klocki. Mogą one być niezbyt wysokie, prostokątne, które możemy schować pod łóżko, albo wysokie z opadającą klapką. Poza plastikowymi koszami, w sklepach z wyposażeniem wnętrz dostaniemy także kosze metalowe, czy wykonane z wikliny. Jeżeli potrzebujemy pojemnik na kosmetyki, albo biżuterię, to również możemy wykorzystać małe koszyczki plastikowe, które posiadają sporo przegródek ułatwiających segregowanie małych elementów i są zamykane na zatrzaski.

Kosze mają szerokie zastosowanie w domu, ale także w biurach mogą być wykorzystywane na przechowywanie dokumentów, lub zapasów materiałów biurowych. Najpopularniejsze są transparentne, ale możemy spotkać także pojemniki wykonane z plastiku farbowanego na ciemne kolory. 

 

Kategorie: Dom i ogród