Wiele lat temu chciałam zajmować się architekturą  krajobrazu. W tym celu ukończyłam studia i mogłam zapoznać się z nowym rynkiem pracy, który w krótkim czasie stał się dla mnie zarówno pracą zarobkową, jak i pasją.

Zdobycie doświadczenia w pielęgnacji ogrodu

pielęgnacja ogrodówNa początku mojej kariery zawodowej, chciałam zdobyć cenne doświadczenie, aby jeszcze lepiej przygotować się do swoich własnych późniejszych zleceń. Poprosiłam o pomoc zaprzyjaźnionych architektów krajobrazu i wraz z nimi pracowałam jakiś czas. Wówczas, zrozumiałam, że pielęgnacja ogrodów klientów jest tym czym chcę się zajmować już całe życie. Czułam się wyśmienicie w tej pracy, a kontakt z klientem, wybór roślinności do ogrodu, konsultacje dotyczące oczka wodnego czy tworzenie ogrodów japońskich, minimalistycznych czy też pielęgnacja egzotycznych kompozycji kwiatowych o każdej porze roku, dała mi bardzo dużo satysfakcji.  Po kilku miesiącach takiej pracy, postanowiłam rozwinąć samodzielnie skrzydła i pozyskałam swoich własnych klientów, a ich ogrody stały się dla mnie prawdziwymi inspiracjami. Uwielbiłam spędzać czas w tych miejscach, nasadzając nową roślinność, dbając o drzewa, krzewy i aranżacje ogrodowe. Zajmowałam się także dekoracją oczek wodnych, skalnych ścieżek, dobierałam odpowiednie akcesoria do stawów i ozdobnych alejek. Byłam bardzo zadowolona z tego, że moja pasja stała się moją pracą, a moje ogrodowe pomysły i inspiracje często znajdowały uznanie moich klientów. Wówczas, wraz z nimi tworzyłam i pielęgnowałam ich własne wymarzone ogrody.

Wielu z nas posiada przydomową roślinność, a czasem teren, który wymaga zagospodarowania. Przy pomocy specjalistów można stworzyć naprawdę piękne i okazałe kompozycje kwiatowe , które wraz z innymi akcesoriami tworzą  nasz własny zielony raj.

Kategorie: Dom i ogród