Moda na atrakcyjne ogrody zmienia się na przestrzeni lat. Od wieków ludzie starali się dbać o swój majątek i przestrzeń obok swoich domów. Oczywiście gatunki roślin bardzo się zmieniły i co jakiś czas zwraca się uwagę na coś innego.

Delikatna trawa ozdobna 

trawa pampasowa hurtOstatnio na szczególną uwagę zasłużyła coraz popularniejsza trawa pampasowa. Ma ona ciekawe kwiatostany. Od innych gatunków traw wyróżnia się wielkością. Jej pielęgnacja jest czasami wymagająca. Trzeba pamiętać o tym, że rośnie na wilgotnych stanowiskach. Jest to ważna zasada w wyborze miejsca. Na dodatek lubi słońce i żyzne gleby. W takim wypadku warto zapewnić jej odpowiednie warunki aby cieszyć się jej ozdobnym wyglądem. Przed jej sadzeniem należy zastosować intensywny nawóz, który może zmienić właściwości gleby. Niestety nasze warunki klimatyczne nie są dla niej idealne. Jednak problem ten może rozwiązać duża donica, która umożliwi nam przechowywanie rośliny w domu podczas deszczów. Wiele osób jest nią jednak zachwycona i decyduje się na jej kupno. Trawa pampasowa hurt staje się coraz bardziej popularnym produktem. Szczególnie cenią ją osoby znające się na ogrodach. Coraz częściej doceniają ją właściciele różnego rodzaju hoteli czy pensjonatów. Taka ozdoba może mieć wiele walorów estetycznych i być docenianym elementem przez różnego rodzaju gości. Jej hurtowy zakup jest o wiele tańszy i to opłaca się każdej osobie, która chce cieszyć się jej wyglądem.

Trawa pampasowa sprawdza się w takich warunkach i jej pielęgnacja staje się o wiele łatwiejsza. Domowe warunki zapewniają jej ochronę przed wiatrem oraz innego rodzaju problemami. Dzięki temu dobrze się rozwija i zdrowo rośnie. Jej kwiat może być również ścinany i umieszczany w wazonie. Dzięki temu można go dostosowywać do otoczenia. 

Kategorie: Dom i ogród