Szef w mojej firmie jest naprawdę mądrym i rozsądnym człowiekiem. Gdy wysyłał wszystkich pracowników na kurs, na którym mieli się nauczyć jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu mało kto uważał, że będzie to przydatne. Szybko nauczyliśmy się, że kurs miał wiele sensu.

Przydatność kursów pierwszej pomocy w pracy

kurs pierwszej pomocy mazowieckieKażdy z nas poszedł na kurs chcąc się czegoś nauczyć. Choć nie sądziliśmy, że będzie nam to potrzebne w pracy, wiedzieliśmy, że na pewno może się to przydać podczas wielu innych sytuacji – na przykład gdy coś złego stanie się dziecku. Nasze zdziwienie było ogromne, gdy okazało się, że już tydzień po szkoleniu osoba siedząca przy biurku u nas w pracy przeżyła sytuację zagrażającą życiu. Od razu widać było, że każdy z nas uważnie słuchał na kursie pierwszej pomocy. Wzorowo i ekspresowo wykonaliśmy całą procedurę związaną z tego rodzaju sytuacjami. Gdy przyjechała karetka, ratownicy pogratulowali nam wiedzy i tego, że zachowaliśmy zimną krew. Szef gdy tylko dowiedział się, że naszemu koledze nic nie grozi uśmiechnął się i powiedział sam do siebie, że świetnie zrobił wysyłając nas na szkolenie. Dobrze, że gdy w grę wchodził kurs pierwszej pomocy mazowieckie mogło pochwalić się całą masą firm, które udzielały doskonałych szkoleń. Wystarczyło popatrzeć na nas – w krytycznej sytuacji zachowaliśmy się wzorowo. Prawdopodobnie nie wyszłoby to tak dobrze, gdybyśmy nie przeszli przez kurs pierwszej pomocy. Szefowi należały spore podziękowania – po tym zdarzeniu każdy był w stanie to przyznać.

Gdy tylko nasz pracownik wrócił do pracy zafundował nam wszystkim obiad w restauracji. Dla szefa miał jednak większą niespodziankę, o co nikt nie miał do niego pretensji. W końcu to jego pomysłem było wysłanie nas wszystkich na kurs.