Niektóre oleje mają kilkanaście zastosowań. Mozemy je zarówno spożywać jak i stosować miejscowo jako kosmetyk. Wszystko zależy od rodzaju oleju i jego właściwościach. Wiele z nich świetnie odżywia skórę oraz nawilża przesuszone włosy. Dlatego zastosowań olejów zależy od ich składu.

Polecane oleje z czarnuszki

olej z czarnuszki 500mlOd czasów Starożytności znane są prozdrowotne właściwości ziaren czarnuszki. Taki olej z czarnuszki 500ml to koszt około 60 złotych. Można go kupić w sklepie spożywczym na półce ze zdrową żywnością. Olej wykazuje działanie zdrowotne jeśli chodzi o kosmetologię. W ziarnach czarnuszki znajdziemy substancje antyoksydacyjne, antynowotworowe i przeciwzapalne. Oczywiście można spożywać ziarna czarnuszki bez obróbki. Olej z tych małych czarnych ziarenek wykorzystywany jest to produkcji różnych kosmetyków. Olej z czarnuszki zaleca się wprowadzić do codziennej diety po 1 roku życia. Najlepsze są nierafinowane czyli tłoczone na zimo. Zachowują one wtedy najwiecej właściwości. Spożywanie zalecanej dziennej dawki pomaga w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu we krwi oraz w zbilansowanej diecie. Można go używać jako dodatek do różnych potraw lub spożywać osobno. Spożywanie zalecanej jednej łyżeczki dziennie wystarczy na około 1 miesiąc. Zatem butelka 500 ml będzie dobrą miesięczną kuracją.

Chcąc zachować dłużej zdrowie musimy dbać o nasza dietę. Dlatego też warto do niej wprowadzić różne nienasycone kwasy tłuszczowe. Oczywiście takich kwasów ma bardzo dużo olejek z czarnuszki. Zawartość omega oraz kwasu linolowego bardzo dobrze wpływa na układ trawienny. Wystarczy jedna łyżeczka dziennie by pozbyć się z organizmu zbyt dużej ilości złego cholesterolu, a zastąpić go dobrym. Olej z czarnuszki dostępny jest w sprzedaży internetowej.

Kategorie: Dieta