Jachty motorowo-żaglowe mają to do siebie, że kupowane z drugiej ręki noszą na sobie znamiona dawnego właściciela. Czy to mrugające światło w kokpicie, czy to ledwie co działający generator – rzeczy, które odsprzedającemu mogły nawet nie przeszkadzać. Dlatego pokrótce postaram się opisać co warto wymienić, gdy robimy przegląd naszego nowego jachtu.

Sklep z wyposażeniem jachtowym – czego potrzebujemy?

wyposażenie jachtów sklepTak jak pisałem wcześniej – jachty z drugiej ręki mogą mieć kilka przywar, których poprzedni właściciel mógł nawet nie widzieć. Na początku wypada sprawdzić generator – w końcu bez niego reszta naszego sprzętu nie będzie nawet działała. Jeżeli szwankuję, to lepiej będzie kupić nowy niż męczyć się z jego naprawą. Po sprawdzeniu generatora możemy się rozejrzeć za potrzebnymi do dłuższej, dalekomorskiej drogi rzeczami. W tym wypadku nasza wizyta nie będzie się wiele różniła od zwykłej wizyty w sklepie – na jachcie potrzeba małej lodówki, czajnika do zagotowania wody i innych rzeczy koniecznych nam w codziennym życiu. Jeżeli zostało jeszcze trochę pieniędzy, to możemy poświęcić te fundusze na przystosowanie jachtu do naszych standardów. Mówię o wymianie blatów na nowe, o dostosowaniu schowków, może nawet o nowych poduszkach – wyobraźnia jest w tym wypadku jedyną granicą, a takie wyposażenie jachtów sklep powinien mieć każdy. Dodam jeszcze od siebie, że w wypadku rejsu poza granice naszego państwa przyda się nam dodatkowo flaga naszego państwa, którą wywiesić można na maszcie.

Mam nadzieję, że ułatwiłem trochę waszą pierwszą inspekcję pokładu i podpokładu, oraz pomogłem w wizycie w sklepie. Teraz wasz jacht powinien być gotów do swojego następnego rejsu, a wy możecie mieć czyste sumienie i pewność, że nie skończycie dryfując na morzu bez ciepłej herbaty.