W gabinetach kosmetycznych można wykonać wiele zabiegów, których celem jest profilaktyka antystarzeniowa. Skuteczne metody cieszą się dużą popularnością wśród pań w różnym wieku, wykazują właściwości odmładzające, nawilżają skórę. Jedną z technik jest mezoterapia, która jest często oferowana w wielu gabinetach medycyny estetycznej. 

Wskazania do wykonania mezoterapii

mezoterapiaJej zaletą jest fakt, iż jest bezpieczna, daje szybkie efekty. Dzięki tej metodzie można opóźnić pojawienie się głębokich zmarszczek, a także poprawić kondycję cery, sprawić, że będzie ona pełna blasku, odświeżona i odmłodzona. Osoby, które zauważają na swojej skórze pierwsze zmarszczki, mogą zdecydować się na zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa. Polega ona na nakłuwaniu twarzy, a także innych części ciała cienką igłą. Dzięki temu możliwe jest wstrzyknięcie do głębokich warstw skóry różnorodnych koktajli, które zawierają składniki nawilżające, rewitalizujące i przeciwstarzeniowe. Ważne jest, by preparat był dobrany do rodzaju skóry, a także stopnia zaawansowania problemu. Zazwyczaj ampułki wykorzystywane podczas mezoterapii zawierają kwas hialuronowy, kolagen i witaminy. Metoda ta jest skutecznym sposobem na to, by pozbyć się cellulitu. Wprowadzenie aktywnych substancji sprawia, że rozbijana zostaje tkanka tłuszczowa. Dzięki tej metodzie można pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, spłycić zmarszczki, a także poprawić jędrność skóry.

Metoda ta jest mało bolesna, by pozbyć się dyskomfortu konieczne jest zastosowanie żelu znieczulającego. Efekty zabiegu widoczne są właściwie od razu, skóra staje się odmłodzona oraz wygładzona. Czasem w okolicach nakłuć występują niewielkie zasinienia. Najlepsze efekty można uzyskać decydując się na serię zabiegów, które powinny być wykonywane co kilka tygodni.

Kategorie: Uroda