Praca kierowcy zawodowego należy do jednych z trudniejszych zawodów. Wiąże się z częstym przebywaniem poza domem, dużą odpowiedzialnością za przewożony transport, oraz spędzaniem całych tygodni w kabinie samochodu. W ostatnim czasie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kierowców zawodowych bardzo wzrosło, wiąże się to z wzrastającym zapotrzebowaniem na transport kołowy nie tylko na terenie kraju, ale i za granicą.

Czy milog jest korzystny dla kierowców?

milog rozliczanieOsoby decydujące się na wykonywanie tej pracy musiały się wykazać odpowiednimi predyspozycjami psychofizycznymi. Przede wszystkim chodzi tutaj o spędzanie dużej ilości czasu poza domem z daleka od rodziny. Pracę i wypoczynek w trudnych warunkach, odpowiedzialność nie tylko za siebie i przewożony transport ale również za innych użytkowników drogi. Jeszcze do niedawna praca ta była opłacana nieadekwatnie do stopnia trudności  jej wykonywania. Szczególnie kierowcy zatrudnieni przez polskich pracodawców zarabiali o wiele mniej niż ich zagraniczni koledzy. Dlatego też pierwszego stycznia dwa tysiące piętnastego roku rząd niemiecki wprowadził ustawę o płacy minimalnej  tak zwany milog. Ustawa ta obowiązuje na terenie Niemiec gdzie każdy znajdujący się tam kierowca ma prawo do wynagrodzenia w wysokości płacy minimalnej czyli osiem i pół euro brutto za godzinę. Ustawa ta dotyczy wszystkich rodzajów przewoźników i każdy pracodawca jest zobowiązany do przestrzegania jej. Jeśli więc mamy na myśli milog rozliczanie leży w gestii właściciela firmy transportowej. Zazwyczaj zajmuje się tym księgowość.

Z pewnością wszystkich kierowców ucieszyło wprowadzenie ustawy, poczuli się docenieni za swą odpowiedzialną pracę. Pieniądze naliczane w czasie przebywania na terenie Niemiec zdecydowanie poprawią ich sytuacje finansową. Każdy pracodawca jest zobowiązany rozliczyć i wypłacić należne kwoty.

Kategorie: Usługi