Kiedyś chłopcy bawili się papierowymi samolotami a o latających modelach nie mogli nawet marzyć. Teraz natomiast czasy się zmieniły i nikt papierowymi zabawkami bawić się nie chce. Natomiast elektronika stała się dostępna na wyciągnięcie ręki, nawet dla dzieci. Teraz wszyscy chłopcy, duzi i mali chętnie spędzają czas na dworze.

Co nas kręci w dronach?

dron syma x5uwZdalnie sterowane akcesoria jeszcze do niedawna były tylko wykorzystywane przez wojsko i tylko dla tych środowisk dostępne. Używane były głównie do obserwacji niedostępnych i niebezpiecznych miejsc. Od niedawna jednak tego typu „zabawki” pojawiły się w powszechnej sprzedaży. Co więcej, ceny tych urządzeń spadły na tyle, że stały się powszechnie dostępne. Teraz wcale nie rzadkim obrazkiem jest widok młodych chłopców bawiących się dronami na polach i przed domami. Watro wspomnieć, że drony są nie tylko wykorzystywane w celach rozrywkowych, ale także do pracy zawodowej. Wśród fotografów szczególnie popularny stał się dron syma x5uw. Solidna konstrukcja, bardzo wytrzymały akumulator oraz atrakcyjna cena zachęcają do zakupów. Urządzenie posiada też uchwyt na kamerkę typu go-pro dlatego często wykorzystywane jest w plenerowych sesjach zdjęciowych, przy rejestracji imprez i koncertów oraz do fotografowania pięknych krajobrazów. Co ciekawe wielu zawodowców wyspecjalizowało się właśnie w robieniu zdjęć i filmów z lotu ptaka. Taka perspektywa znacząco zmienia i urozmaica wszystkie sesje zdjęciowe.

Niesamowite w jak szybkim tempie do zwykłych ludzi trafiają nowe atrakcyjne technologie. Postępująca miniaturyzacja pozwala na ograniczenie rozmiarów i znaczące zmniejszenie wagi najnowszych dronów, jednocześnie zwiększa się zasięg pilota, choć przypadki zagubienia zabawki, zwłaszcza wśród amatorów wciąż się zdarzają. 

Kategorie: Rozrywka