Jeżeli mamy wokół domu niewielki trawnik, to z pewnością poradzimy sobie z nim podkaszarką spalinową lub klasyczną kosiarką. Jego koszenie zajmie nam maksymalnie kilkadziesiąt minut, czego nie można powiedzieć o ponad dwudziestoarowym trawniku.

Jak szybko jeździ traktorek ogrodowy?

traktorki ogrodowe noweW sklepach ogrodniczych znajdziemy bardzo dużo profesjonalnego sprzętu do koszenia trawników w różnych cenach. Poza ceną, różnią się one między sobą wielkością, wyposażeniem, zastosowaną technologią czy sposobem zasilania. Do małych powierzchni są polecane podkaszarki i kosiarki spalinowe lub elektryczne, ponieważ ich wielkość i wydajność z powodzeniem wystarczą na trawnik do dwudziestu arów. Na większych terenach trzeba zastosować traktorki ogrodowe nowe lub używane, które są w stanie w krótkim czasie wykosić powierzchnię pięćdziesięcioarową.  Są przede wszystkim większe, wydajniejsze i mocniejsze. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu wiodących producentów takich pojazdów, których warto wziąć pod uwagę przy wyborze traktorka. Przede wszystkim trzeba rozpatrzyć ich parametry techniczne, które mają bezpośredni wpływ na użytkowanie. Jeżeli potrzebny nam jest wielofunkcyjny pojazd koszący, to warto szukać traktorków z zamiennym osprzętem do odśnieżania czy zgarniania liści. Niektórymi można nawet przewozić ładunki do określonej masy, zatem ich wykorzystanie może być naprawdę szerokie. Żeby praca traktorka była sprawna i wydajna, posiada on mocny silnik nowej generacji, który wspomagany jest akumulatorem zapewniającym wielogodzinną pracę.

Większość modeli traktorków ogrodowych jest w stanie się przemieszczać z maksymalną prędkością około dziesięciu kilometrów. Jest to wystarczająca prędkość, aby sprawnie wykosić dowolną wielkość trawnika. Jeżeli chodzi o cenę, to najtańsze modele kosztują ok. 5 tys zł.