Odpowiednie zabezpieczanie posiadanych przez nas danych jest najlepszym sposobem na to, aby nasza infrastruktura sieciowa przetrwała nawet skomplikowany atak hakerski lub fizyczne uszkodzenie sprzętu, na którym gromadzimy dane. Często są to informacje o znaczeniu strategicznym dla naszego przedsiębiorstwa, bez których nie możemy pracować.

Jaką technologię serwerów na kopie zapasowe wybrać?

kopie zapasowe na serwerachPosiadając i gromadząc różne dane, musimy nie tylko interesować się tym, żeby były one zabezpieczone przed wyciekiem, ale tez przed ich bezpowrotną utratą. Dlatego warto zainteresować się robieniem kopii zapasowej w chmurze danych. Co to oznacza w praktyce? Dokładnie tyle, że przechowywane przez nas na zapasowym serwerze dane nie znajdują się w jednym miejscu, nie mają też fizycznie jednego urządzenia, które je magazynuje, dlatego są o wiele trudniejsze do namierzenia i zniszczenia, a ewentualne fizyczne uszkodzeniem maszyny sprawi, że jedynie niewielka część danych pozostanie utracona, a nie wszystkie. Jeżeli interesuje nas technologia Cloud Storage serwer oferujący ją w ramach pakietu usług idealnie sprawdzi się do przechowywania kopii zapasowych. Dzięki temu bardzo szybko zabezpieczymy wszystkie ważne pliki, takie jak dane adresowe klientów czy bazy danych dotyczące naszych produktów, wysyłek i danych księgowych. To zabezpieczy naszą firmę nawet na wypadek poważnych pożarów lub włamań.

Wbrew pozorom bezpieczeństwo informatyczne firmy też jest bardzo ważne. Bez niego nie będziemy mogli efektywnie chronić naszych efektów pracy, szczególnie szykując skomplikowane projekty i oferty dla klientów. Często konieczne będzie wykonywanie danych projektów jeszcze raz, jeżeli nie weźmiemy się w garść i nie zaczniemy dbać o ochronę danych i odpowiednią technologię.