Podczas kupowania nowego łóżka wraz z materacem dałam się nieco ponieść pierwszemu wrażeniu i popełniłam ogromny błąd kosztujący mnie złe wysypianie się i generalnie niewygodę podczas spania. Wychodziłam z założenia, że skoro wygodnie mi się w sklepie siedzi na materacu, to tak samo będzie podczas snu. Otóż nic bardziej mylnego.

Wielowarstwowe materace sleepmed supreme

materac sleepmed supremePodczas zakupu nowego łóżka wraz z materacem postąpiłam nieco pochopnie sugerując się pierwszym wrażeniem, co poskutkowało niestety niewygodnym spaniem, poceniem się w nocy i porannym bólem kręgosłupa. Wydawało mi się bowiem, że skoro materac jest taki mięciutki i „zapadający się” będzie idealny do snu. Już po pierwszych dwóch nocach okazało się to nieprawdą ponieważ zbyt miękki materac pozwalał na nienaturalne ułożenie ciała, co właśnie sprawiło, że nad ranem czułam się obolała. Zaczęłam szukać informacji na ten temat oraz dowiadywać się, jaki materac będzie najlepszy i tak właśnie trafiłam na materac sleepmed supreme, który dorobił się bardzo wielu pozytywnych opinii. Bazę materaca tworzą dwie warstwy bardzo elastycznych pianek, które cechują się różnymi poziomami twardości. Z kolei wierzchnia warstwa materaca została wyprofilowana w taki sposób, aby dostosować się do naszego ciała pod wpływem zarówno nacisku, jak i temperatury. Nowoczesne technologie zawarte w materacu pozwalają na optymalną cyrkulację powietrza zachowując higienę materaca, a także sprawiając, że nasze ciało nie będzie się pociło.

Co jednak najciekawsze w tym wszystkim ten model pozwala nam na modyfikację naszego materaca w zależności od potrzeb. Możemy zatem decydować o tym, czy materac ma być twardszy, czy też nie. Dzięki wymiennym modułom na dobrą sprawę mamy do wyboru cztery materace, które można do woli konfigurować wedle własnych zapotrzebowań. 

 

Kategorie: Dom i ogród