Podczas przeprowadzania remontu lub prac wykończeniowych należy zwrócić szczególną uwagę na pozornie mniej ważne detale. Chodzi między innymi o właściwy dobór listw przypodłogowych, które są łącznikiem pomiędzy płaszczyznami pionowymi i poziomymi lokalu. Muszą one dokładnie współgrać z całą aranżacją wnętrza.

Efektowne i praktyczne listwy dobrej marki

listwy mardomNawet najlepsza aranżacja wnętrz wykonana na bazie najlepszych materiałów „polegnie” jeśli nie dobierzemy listew przypodłogowych o właściwym kształcie, wysokości i kolorze. Należy podczas wybieranie wariantu listew zadbać by zamontowane detale były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli wybierać to spośród produktów oferowanych przez najlepszych producentów. Takimi są bez wątpienia przypodłogowe listwy Mardom dostępne w bardzo wielu wersjach. Przede wszystkim mamy tu ogromny wybór pod względem wysokości i szerokości listew co ma ogromne znaczenie. Za pomocą listew o odpowiedniej wysokości możemy optycznie podwyższać lub obniżać pomieszczenie. Listwy oferowane przez Mardom oferowane są między innymi w linii produktowej Mardom Decor w wersji elastycznej wytwarzanej z piana poliuretanowej o podwyższonej gęstości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do układania zwieńczeń na płaszczyznach łukowych i kolumnach. Oprócz tego mamy do dyspozycji listwy przypodłogowe wykonane poliuretanu HD. Materiały, z których wykonane są listwy tej marki są całkowicie odporne na wodę i wilgoć, zaplamienia. Są to również tworzywa niepalne co jest bardzo ważne z punktu widzenia użytkowania. 

Mardom dostarcza na rynek listwy białe gładkie lub ze wzorem do samodzielnego malowania różnorodnymi rodzajami farb. W takim przypadku produkty pokryte są już farbą podkładową ułatwiającą nakładanie farby. Większość listew zaopatrzona jest w kanały pozwalające na estetyczne ukrycie okablowania.