Czytanie, pisanie i liczenie należy do podstawowych umiejętności, które każdy z nas opanowuje w pierwszej kolejności, zaraz po mówieniu. Bez nich nie można normalnie funkcjonować w społeczeństwie, a tym bardziej pracować.

Do czego służą elementarze?

elementarz sylabowy do nauki czytaniaWielu rodziców inwestuje w przyszłość swojego dziecka i samodzielnie je edukuje zanim pójdzie do przedszkola czy szkoły. W początkowym etapie dzieci uczą się podstawowych pojęć, liczb albo literek. Później można na własną rękę zacząć uczyć dziecko czytać. Można to robić na wiele sposobów, ale  najważniejsze żeby zawsze odbywało się to przez zabawę. Na prawdziwą naukę jest miejsce w szkole podstawowej. Pierwszą książką, z jaką mają kontakt mają dzieci jest elementarz sylabowy do nauki czytania, w którym dzieci poznają literki, sylaby i proste zdania. Na podstawie elementarza zdobywają także umiejętność pisania literek, ponieważ sporo w nim ćwiczeń. Nauka czytania sylabami jest jedną z najprostszych technik, które ułatwiają potem maluchom odczytywanie skomplikowanych wyrazów. Elementarz jest wymagany w szkole podstawowej, ale często korzystają z jego już dzieci w ostatnich latach przedszkola lub w zerówce. Tak naprawdę na naukę nigdy nie jest za wcześnie, szczególnie jeżeli zdobywanie nowej wiedzy sprawia dziecku sporo radości. Dzięki elementarzowi dziecko nauczy się pisać i czytać podstawowe zdania złożone z krótkich wyrazów do kilku sylab. Jednak bez pomocy rodzica, a później także nauczyciela, ten proces nie będzie możliwy.

Tak naprawdę naukę czytania u dzieci można zacząć znacznie wcześniej, ponieważ mózg dziecka jest jak gąbka od pierwszych chwil życia. Na początku może to być pokazywanie literek i wyrazów na kartonikach, a potem nauka za pomocą elementarza, będącego podstawą w szkole.

Kategorie: Usługi