Farbowanie włosów, to najpopularniejszy zabieg jakiemu się poddają kobiety. Prawie każda z nas nie jest zadowolona ze swojego naturalnego koloru i dlatego co jakiś czas zmieniamy jego barwę zgodnie z najnowszymi trendami. Najchętniej wybieramy odcienie blondu i brązu. 

Trwałość naturalnych farb do włosów

naturalne farby do włosówBrunetki najczęściej zmieniają kolor włosów na dużo jaśniejszy blond, a z kolei blondynki farbują włosy na kolor ciemnej czekolady. Pomimo, że każda z nas doskonale wie, że stosowanie farby z amoniakiem niszczy włosy, to poddajemy się temu zabiegowi kilka razy w roku, ponieważ po około dwóch miesiącach są dość widoczne odrosty. Naturalne farby do włosów w swoim składzie mają tylko roślinne składniki, które nie szkodzą. Poza barwieniem włosów, pielęgnują nasze kosmki i nawilżają sprawiając, że nasza fryzura jest miękka i puszysta. Trwałość naturalnej farby jest krótsza niż tej z amoniakiem, bo ona nie ingeruje we wnętrze włosów, a jedynie barwi je na zewnętrznej stronie tworząc wokół łuski mocno przywierającą warstwę filmu koloryzującego. Naturalna farba jest popularnie nazywana henną i jest w postaci sypkiego proszku, który należy rozrobić z wodą i po odczekaniu paru minut, gotowy produkt można nakładać na włosy. Trzeba ją trzymać na włosach dwa razy dłużej niż zwykła farbę, ale za to nie farbuje skóry wiec nie musimy zabezpieczać czoła ani uszu kremem. Naturalna farba jest dostępna w niewielu kolorach, a jej podstawowe odcienie to blond, czarny, czerwony i brązowy.

Farby do włosów możemy kupić w drogeriach, sklepach kosmetycznych, albo profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Możemy także zmianę koloru włosów powierzyć dobremu fryzjerowi, który dobierze odpowiedni odcień do naszej karnacji. W niektórych salonach są stosowane również naturalne farby.