Mój charcik włoski od zawsze był delikatnym stworzeniem. Doskonale o tym wiedziałem dlatego zawsze starałem się dobierać mu składniki najlepszej jakości. Niestety pomimo tego nie udało mi się przewidzieć wszystkiego. W pewnym momencie mój czworonożny przyjaciel wpadał w złe samopoczucie.

Wybór karmy dla psa wystawowego

canagan country gameZabrałem go do weterynarza, który go dokładnie przebadał i jeszcze raz sprawdził wszystkie objawy. Okazało się, że jest uczulony na gluten i powinien jadać karmę bez zawartości zbóż. Myślałem, że takie sytuacje zdarzają się tylko u ludzi ale byłem w wielkim błędzie. Mój charcik włoski musiał spożywać produkty dobrej jakości, ponieważ brał udział w ważnych wystawach psów. Każdy niedobór składników odbijał się na jego maści. W takim przypadku sięgnąłem po canagan country game. Była to świetnej klasy karma skomponowana tylko z pełnowartościowych składników. Można było wybrać smakowy motyw przewodni w postaci kaczki lub dziczyzny. Wszystko było uzależnione od naturalnych preferencji naszego czworonoga. W jej skład wchodziły odżywcze bataty, wodorosty, żurawina, nagietek oraz rumianek. One ułatwiały trawienie i stanowiły źródło energetyczne dla psa. Na początku obawiałem się tej karmy ale niepotrzebnie. Okazało się, że sierść mojego pieska tylko nabrała jeszcze większego blasku. To było dla mnie bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ ocena jury była dzięki temu przychylniejsza. Uczulenie u mojego charcika niczego nie zepsuło i mógł żyć tak jak inne psy.

Jednak odpowiednio dobrana karma ze względu na składniki nie zawierające produktów zbożowych była w tym przypadku kluczowa. Zwłaszcza w sytuacji gdy mój pupil był zwierzęciem wystawowym i musiał być w jak najlepszej kondycji. Kolejnym plusem był smak, który ewidentnie pasował mojemu pieskowi.