Jeszcze kilkanaście lat temu, ogród zimowy był uznawany za dobro luksusowe i mało kto go posiadał. Na obecne czasy jest to dość nowoczesne rozwiązanie, ale bardzo praktyczne, dlatego też coraz więcej osób się do niego przekonuje.

Co znajdziemy w ogrodzie zimowym?

ogród zimowy polski producentWiększość z nas ogród kojarzy z teren wokół domu, w którym rosną kwiaty, krzewy ozdobne, drzewa, a na środku trawnika znajduje się plac zabaw dla małych dzieci. Jednak można mieć także ogród zimowy, który co prawda nie zabiera tak wiele miejsca, ale jest idealny do przebywania w nim przez cały rok. Z wyglądu przypomina on typową oranżerię, w której możemy zaaranżować dowolne pomieszczenie. Ogród zimowy stanowi przestrzeń wydzielona zaraz przy budynku, która zabudowana jest szklaną konstrukcją. Z biegiem czasu coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych dostrzega jego walory estetyczne i użytkowe, ale przede wszystkim ekonomiczne. Jego pojawienie się przy domu, skuteczne obniża bilans energetyczny budynku, ponieważ wykorzystuje nagromadzone w nim ciepło. Ogród zimowy polski producent jest w stanie dla każdego klienta wykonać w ciągu maksymalnie kilkunastu dni, po których można przystąpić do urządzania wnętrza. Przeważnie są w nich aranżowane salony ze stołem i krzesłami, jadalnie, siłownie, mini szklarnie domowe czy oryginalne miejsce do organizowania przyjęć dla całej rodziny. Ponieważ ogród zimowy jest wykonany w przeważającej części ze szkła, to szybko się nagrzewa, stanowiąc bufor termiczny, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem w zimie.

W każdym domku jednorodzinnym można wybudować ogród zimowy, gdyż jest on dobudowywany do elewacji budynku i jest z nim nierozerwalnie połączony. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu można z niego komfortowo korzystać przez cały rok.