Pokrycie dachowe stanowi bardzo ważną część budynków. To od niego zależy nie tylko estetyka, ale również bezpieczeństwo i komfort domowników, bądź osób przebywających w danym budynku. Przy wyborze dachu powinniśmy więc przede wszystkim kierować się walorami użytkowymi, a dopiero później zastanowić się nad estetyką. 

Materiały stosowane do pokryć dachowych

pokrycia dachowe łódźRywalizacja wśród pokryć dachowym rozgrywa się głównie pomiędzy dachówką i blachodachówką. Oba te rozwiązania sprawdzają się świetnie i spełniają swoje role, jednak każdy z nich posiada własne właściwości i parametry, które są kluczowe podczas montażu oraz dalszej żywotności naszego dachu. Cechą podstawową blachodachówki jest jej nie duży ciężar, dzięki czemu, montaż jest zdecydowanie łatwiejszy. Waga na jeden metr kwadratowy to od 2 do 6 kg. Dla porównania w przypadku dachówki jej ciężar to nawet 80 kg. Jednak oba te parametry mają swoje wady i zalety. W przypadku blachodachówki przez jej niezbyt duży ciężar, każde uderzenie w pokrycie, np. deszczu, niesie ze są duży hałas. Możemy oczywiście wyeliminować go w dużym stopniu poprzez stworzenie odpowiedniej izolacji. W przypadku dachówki, waga sprawia, że jest ona dużo cięższa w montażu, a ponadto musimy zastosować krokwie o nieco większym przekroju lub zagęścić ich położenie. Wiąże się to oczywiście z dużo wyższymi wydatkami koniecznymi do zakupu większej ilości drewna. Jeśli temat dachów jest nam obcy warto poszukać firm, które udzielą nam fachowych informacji, a wśród nich są oferujące pokrycia dachowe łódź, które jest miastem o dużej ilości przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą i montażem dachów. 

Jak widzimy wybór odpowiedniego pokrycia dachowego nie jest wcale taki prosty i nie sprowadza się jedynie do walorów estetycznych. Każdy z nich posiada bowiem indywidualne parametry, które powinniśmy dostosować do swoich własnych wymagań, takich jak np. łatwość w czyszczeniu, montaż czy koszty.