Mnie to nigdy nie interesowało czym zajmuje się mój ojciec. Zarabiał pieniądze i to było dla mnie najważniejsze. Zawsze dostawałem zabawki i to mi wystarczało. Kiedy w szkole nauczycielka kazała nam napisać wypracowanie na temat pracy rodzica to wszystko się zmieniło.

Wyrabianie pieczątek oczami dziecka

wyrób pieczątek łódźMiałem opisać czym zajmuje się jeden z rodziców. Moja mama nie pracuje, ponieważ zajmuje się domem i wychowuje mojego młodszego brata Jasia. Nie ma on jeszcze skończonego roku i wymaga stałej opieki. Postanowiłem porozmawiać z tatą i dowiedzieć się co on w ogóle robi w tej swojej firmie. Tata nawet ucieszył się moim pytaniem i od razu zaczął mi o wszystkim opowiadać. Firma ojca oferuje wyrób pieczątek łódź i tata ma dużo pracy. Ciągle przychodzą do niego różni ludzie, którzy takich pieczątek potrzebują. Powiedziałem mu, że będę pisał wypracowanie na temat jego zajęcia i tata wyjaśnił mi na czym polega wyrób pieczątek łódź i jak przebiega cały proces. Dla mnie to były nowe informacje i nie wszystko byłem w stanie zrozumieć. Tata z ogromną cierpliwością wszystko mi wyjaśnił. Doszedłem do wniosku, że on ma na prawdę dość ciekawe zajęcie. Nawet zapytałem czy jak dorosnę to tak samo jak on będę mógł wyrabiać te pieczątki. Po uzyskaniu od niego tych informacji zabrałem się za pisanie tego wypracowania. Tata obiecał, że jak skończę to przeczyta i sprawdzi czy wszystkie informacje się zgadzają. Nawet ma zabrać mnie do siebie do firmy i wszystko pokazać. Nie mogę się już doczekać.

Tata to jednak ma fajną pracę. Zatrudnia także ludzi, którzy dla niego pracuję. Zobaczyłem jak takie pieczątki powstają od samego początku i przyznam, że to dość interesujące. W przyszłości także będę przedsiębiorcą tak jak mój tata. Jest dla mnie wzorem.

Kategorie: Usługi