W świecie współczesnego biznesu jedno jest pewne- bez skutecznej reklamy żadna firma nie jest w stanie przetrwać na rynku. Dlatego też na co dzień jako konsumenci jesteśmy zasypani wręcz różnego rodzaju formami reklam. Najbardziej popularne z nich to tak zwane reklamy zewnętrzne, mające dotrzeć do klienta poza jego miejscem zamieszkania. 

Ciekawe zagranie marketingowe

reklama zewnętrzna łódźDzisiejszy świat jest światem konsumpcjonizmu i wszechobecnej reklamy. Przyzwyczailiśmy się do tego już na tyle, że z reguły nie zwracamy uwagi na otaczające nas na każdym kroku bilbordy, plakaty i tak dalej. Okazuje się jednak, że wzrost obojętności wśród klientów znacznie obniżył skuteczność reklam. Wiele firm postanowiło więc coś z tym zrobić. Co jest zaskakujące, postanowiono ograniczyć ilość reklam zewnętrznych w miastach. Będzie to pewien proces, jednak docelowo ma być więcej ekranów ledowych z wyświetlanymi reklamami, a o wiele mniej plakatów. Pośród miast, gdzie sukcesywnie usuwana jest reklama zewnętrzna łódź przoduje na ten moment. Mieszkańcy tego miasta są zszokowani, że z budynków znikają wielkie bilbordy. Zobaczymy, jaki przyniesie to skutek i czy pomysł kilku znanych firm oraz zarządów miast okaże sie odpowiednim zagraniem. Na ten moment odzew ze strony klientów jest pozytywny. Ucieszyły się też mniejsze firmy, które nie będą musiały inwestować dużych pieniędzy w mnóstwo ogłoszeń, aby zostać zauważonymi. Może się więc okazać, że zmniejszona ilość reklam okaże się najlepszym chwytem marketingowym w historii. 

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy wręcz zasypani reklamami, co przynosi bardzo słabe wyniki marketingowe. Pomysł, mający na celu zmniejszenie ilości reklamy zewnętrznej w miastach może być ryzykowny, jednak z drugiej strony może okazać się spektakularnym sukcesem. 

Kategorie: Usługi