W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet kwestię kompleksowej pielęgnacji swojej skóry powierza specjalistom. Do kosmetyczek chodzimy już nie tylko na paznokcie czy przedłużanie rzęs, ale przede wszystkim na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Warto dbać o swoją skórę, by czuć się młodziej.

Znaczenie korundu kosmetycznego w mikrodermabrazji 

korund kosmetyczny do mikrodermabrazjiZabiegów do jakich mamy dostęp w gabinetach kosmetycznych jest bardzo dużo. Szczególnych zainteresowaniem i popularnością cieszy się zabieg tzw. mikrodermabrazji. Daje on zauważalne efekty, więc coraz chętniej z niego korzystamy. Jest to oczyszczanie skóry twarzy poprzez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Jej zadaniem jest redukcja blizn po trądziku, zaczerwieniem i innych przypadłości skórnych. Bardzo popularna jest dermabrazja korundowa. Jest to zabieg bardzo silnie złuszczający. Korund kosmetyczny do mikrodermabrazji jest powszechnie stosowany. Jego zaletą jest to, że możemy ją wykonać w zaciszu własnego domu. Istnieją sklepy, w których można zakupić produkty do niej potrzebne tak jak m.in. korund kosmetyczny. Jest to tlenek aluminium, zawarty w postaci małych kryształków, które mają nam pomóc w usunięciu martwego naskórka. Jest to zabieg o wiele tańszy niż ten robiony w salonach kosmetycznych, ale wciąż tak samo skuteczny. Korund redukuje zaczerwienienia, zwęża pory, poprawia ogólny stan skóry i spłyca zmarszczki. Jest świetnym zabiegiem, ale trzeba zwrócić uwagę, że jeśli posiadamy cerę wrażliwą, bądź alergiczną należy znaleźć inny, bardziej odpowiedni zabieg oczyszczania.

Jak widać korund kosmetyczny ma w mikrodermabrazji spore zastosowanie. Jest skuteczny, wiec warto wybierać nie tylko profesjonalne zabiegi tym kosmetykiem, ale także posiadać go w swojej domowej kosmetyczce. Dzięki niemu otrzymamy piękną i świetlistą cerę. 

Kategorie: Uroda