Kiedy Twoje dziecko uczy się w szkole nigdy nie jest łatwo. Przede wszystkim dlatego, że każde niepowodzenie wpływa destrukcyjne na młodego człowieka. Nie chce się już uczyć, najlepiej by się poddał. Wtedy trzeba wymyślić coś, aby zmienić taki stan rzeczy. 

Platynowy medal dla każdego ucznia w klasie 

patynowane medale odlewaneNa zebraniu klasowym widać było, że rodzice nie wiedzą co mają zrobić. Dzieci, które były zestresowane końcem roku, czyli ocenami i przejściem do kolejnej klasy w nawale obowiązku przestały sobie radzić. Kolejne niepowodzenie, negatywna ocena z poprawki czy słabsze momenty nauki okazały się przerastać. Skoro tak dzieje się już w podstawówce to co będzie dalej? Jedna z mam wpadła więc na wspaniały pomysł. Aby każde dziecko razem ze świadectwem informującym o promocji do kolejnej klasy dostało również medal. Nauczyciel mógł wygłosić krótkie przemówienie motywacyjne dając właśnie taki medal. Rodzice zgodnie stwierdzili, że pomysł jest naprawdę świetny i rozpoczęli poszukiwanie nie tylko firmy, ale także odpowiedniego projektu. Okazało się, że patynowane medale odlewane mogą mieć nie tylko najróżniejsze kształty, ale także napisy czy wzory. Zaangażowanie było ogromne, jednak postawiono na standardowe hasła takie jak – najlepszy, zwycięzca, gratulacje. Jest to prosty przekaz, ale dla dziecka znaczy wiele. Dodatkowo medal ma same pozytywne skojarzenia, ponieważ na nie zasługują tylko najlepsi – na przykład sportowcy, którzy wygrywają na Olimpiadzie któryś z kolorowych krążków.

Medal może być odebrany nie tylko jako docenienie za dotychczasowy wysiłek i osiągnięcia, ale jest on również świetną motywacją do dalszej pracy a to właśnie jest potrzebne młodemu człowiekowi podczas kształtowania jego osobowości i charakteru. Motywacja do dalszego rozwoju. 

Kategorie: Usługi