Spacerując po parku często rozglądamy się za jakąś ławką, na której moglibyśmy spocząć. Ale ławki są nie tylko w parkach. Będąc właścicielami ogrodu, także chcemy zrelaksować się, spacerując po nim. W końcu ogrody są właśnie po to, aby można było się w nich doskonale zrelaksować. Ławki mogą w tym pomóc.

Najlepsze ławki do parku i ogrodu

ławka parkowa betonowaTaka ławka parkowa betonowa ma tę dogodność, że nie trzeba jej przykręcać, czy mocować do podłoża. Jest na tyle ciężka, że nie łatwo ją przesunąć. Siłą rzeczy, stawiając betonową ławkę, można spokojnie pozostawić ją na miejscu docelowym. Racze nikt jej nie ukradnie, czy też nie zniszczy. Do takich rzeczy potrzeba by było ogromnej siły, oraz ewentualnie jakichś narzędzi. Poza ty ławki betonowe mają zamontowane siedziska, które mogą być wykonane zarówno z drzewa, jak i mocnego plastiku. Siedziska są zazwyczaj malowane na jeden kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować nasze ławki w fantazyjne wzory i kolory. Np. ustawiając ławkę obok krzaków róż, można pomalować ją właśnie w róże. Tak samo możemy zrobić z innymi kompozycjami. Betonowe, parkowe ławki nie są malowane na indywidualne wzory. Najczęściej są po prostu zielone. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że takie ławki dają spacerowiczom to, czego nie otrzymaliby przy ich braku. Konstrukcja betonowa ławek może posiadać także różne wzory. Mogą być z oparciem, jak i bez niego. Ich nogi wykonane z betonu, mogą mieć kształt kwadratów, czy nawet być koliste.

Ławki betonowe są doskonałym uzupełnieniem każdej alejki parkowej, czy też ogrodowej ścieżki. Spacerując wśród drzew, czy klombów kwiatowych możemy w każdej chwili spocząć na takiej ławce i pogrążyć się w zadumie. Sam odpoczynek to doskonały sposób na regenerację naszego organizmu. 

Kategorie: Dom i ogród