Bez zadbanej i odpowiedniej elewacji dom nigdy nie będzie wyglądał na wykończony, a co za tym idzie, nikt nie będzie chciał w nim zamieszkać. Żeby budynek przyciągał potencjalnych mieszkańców, musi przekonywać ich do siebie wyglądem. Zasiedlone domy też powinny posiadać atrakcyjną elewację, żeby nie straszyć znajomych, którzy wpadli z wizytą, oraz sąsiadów.

Elewacje w Lublinie

elewacje LublinLublin to miasto, które wyróżnia się kunsztownie wykonanymi budynkami nawiązującymi swoim wyglądem do klasycznej architektury. Przykładami takich ładnie i estetycznie prezentujących się obiektów są  na przykład Archiwum Państwowe, Muzeum Lubelskie lub znajdujące się w okolicy rynku kolorowe kamienice. Elewacje Lublin, które prezentuje mieszkańcom i zwiedzającym miasto są zadbane i wykonane z dbałością. Na reprezentacyjnych budowlach nawet najczujniejsze oko nie dostrzeże rozwarstwiającej się farby lub odkruszonej cegły. Mieszkańcy miasta chcą również reprezentować swoimi mieszkaniami i domami estetyczny wygląd miasta, żeby dobrze kojarzyło się turystom, którzy będą z przyjemnością do niego wracali. Ukończone elewacje na prywatnych domach mogą odmienić wygląd całego budynku. Wykończona elewacja w połączeniu z zadbanym ogrodem i terenami dookoła prezentuje się jak z budowlanych magazynów. Proces wykonywania elewacji wiąże się również z docieplaniem budynku i ochroną przed chłodem.

Estetyczny wygląd budynku z zewnątrz w dużej mierze zależy od tego, jak prezentuje się elewacja. Oczywiście położenie elewacji nie oznacza, że można przestać o nią dbać. Na ścianach domu często zbiera się nalot. Powodują go glony, mchy i grzyby. Pozbycie się go to tylko jeden z wielu kosmetycznych zabiegów, którym trzeba poddać elewację, żeby wyglądała reprezentacyjnie przez długie lata.