Nie lubiłam nosić latem okularów przeciwsłonecznych, bo nosiłam korekcyjne. Wolałam jednak dobrze widzieć, gdyż moja wada była dość spora. Często się męczyłam, ponieważ przy ostrym słońcu bolały mnie oczy i nie lubiłam w taką pogodę wychodzić na zewnątrz.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych przez całe lato

okulary przeciwsłoneczne krakówMama postanowiła mi pomóc i zaprowadziła mnie do salonu optycznego, gdzie dostępne również były markowe okulary przeciwsłoneczne Kraków był miastem, gdzie było wiele takich salonów, ale matka uważała, że ten konkretny był najlepszy. Na miejscu dowiedziałam się dlaczego. Możliwe tam było wykonanie na zamówienie okularów przeciwsłonecznych, które na dodatek miały szkła korekcyjne. Miało mi to dawać gwarancję, że będę widziała dobrze i ochronię oczy przed słońcem. Nie do końca wiedziałam, że takie rozwiązanie jest realne, ale optyk w salonie wszystko mi dokładnie wyjaśnił. Wybrałam sobie oprawki, które mi pasowały i nadawały się do szkieł, które musiałam nosić. Następnego dnia okulary przeciwsłoneczne były do odbioru. Przymierzyłam je i widziałam wszystko bardzo wyraźnie. Słońce już tak mocno nie świeciło mi w oczy, ponieważ były one chronione. Byłam tak szczęśliwa, że w końcu miałam dopasowane okulary przeciwsłoneczne, które nosiłam przez całe lato. Wszystko dobrze widziałam a ostre słońce już nie stanowiło dla mnie żadnego problemu. Okulary przeciwsłoneczne z takimi szkłami nawet nie były drogie i swobodnie mogłam sobie na taki wydatek pozwolić.

W wakacje często wychodziłam na spacery w ciągu dnia jak było słonecznie, bo słońce mi nie przeszkadzało. Mojej koleżance, która była w takiej samej sytuacji jak ja, poleciłam ten sam salon optyczny, gdzie ona również kupiła sobie okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi.