Od kiedy siostra wróciła do życia zawodowego to często opiekuję się Emilką. To kochane i grzeczne dziecko, dlatego zawsze chętnie pomagałam siostrze. Ona dzięki temu mogła spokojnie pracować, ponieważ wiedziała, że jej córka ma dobrą opiekę.

Układanie z dzieckiem puzzli

puzzle - sklepGrażyna w zeszły poniedziałek musiała zostać dłużej w pracy o czym uprzedziła mnie już wcześniej. Wpadłam wtedy na pomysł, że kupię coś ciekawego, żeby Emilce zająć jak najwięcej czasu. Wracając ze sklepu spożywczego postanowiłam zajrzeć do sklepu z zabawkami, który miałam po drodze. Od razu w oko wpadły mi puzzle – sklep miał ich ogromny wybór dla dzieci w każdym wieku. Dostępnych było mnóstwo ciekawych wzorów i zaczęłam przeglądać puzzle dla dzieci do trzech lat. Taka gra jest bardzo rozwijająca dla dzieci i uznałam to za idealny prezent. Wybrałam dla Emilki puzzle ze zwierzątkami. Kiedy w poniedziałek do niej przyszłam to od razu w drzwiach powiedziałam, że jak zje grzecznie śniadanie to dostanie prezent. Długo nie musiałam jej nawiać, ponieważ od razu zaczęła jeść. Kiedy skończyła to poszłyśmy do jej pokoju a ja wypakowałam puzzle z plecaka. Emilka była nimi bardzo zaciekawiona i od razu chciała się bawić. Cieszyła mnie jej reakcja, ponieważ sporo czasu zajęło mi wybranie odpowiednich puzzli. Układałam z nią puzzle prawie cały dzień. Emilka chciała wszystko sama robić, ale jeszcze nie do końca sobie radziła. Za dziewiątym razem udało jej się samodzielnie ułożyć cały obrazem i byłam z niej na prawdę bardzo dumna.

Puzzle były świetnym pomysłem i od tamtego czasu często kupuję Emilce taki właśnie prezent. Siostra stwierdziła, że mała ciągle się bawiła tymi puzzlami i chwaliła się jak potrafi wszystko sama ułożyć. Wyrośnie z niej bardzo bystra dziewczyna.