Od wielu lat marzę o tym aby mieć kota. Niestety w dzieciństwie nie było to możliwe gdyż moja mama miała alergię na sierść zwierząt. Jako mała dziewczynka obiecałam sobie, że gdy tylko dorosnę i będę miała możliwość to zamieszkam z kotem.

Niebieski kot rasy brytyjskiej

kot brytyjski niebieskiOd dzieciństwa fascynowały mnie koty. Ich niezależna natura i podążanie własnymi ścieżkami były bardzo nurtujące. Koty wydawały mi się o wiele bardziej tajemnicze niż psy. Kot ceni sobie swoją niezależność i nie lubi gdy ktoś wchodzi w jego strefę komfortu. Oprócz tego koty są zwierzętami terytorialnymi wykonującymi szeregi różnych rytuałów w tym tych pielęgnacyjnych. Gdy jako dorosła samodzielna kobieta stanęłam przed decyzją o tym jakiego kota wybiorę jako swojego towarzysza długo nie mogłam się zdecydować. Szukałam informacji na różnych forach dotyczących poszczególnych ras kotów. Tak trafiłam na opis kotów rasy brytyjskiej. Oprócz tego, że koty te mają niesamowity wygląd to mają bardzo cierpliwe i łagodne usposobienie. Nadają się dla osób starszych oraz doskonale czują się w domach z dziećmi. Są zwierzętami towarzyskimi lubiącymi kontakt z człowiekiem. Najbardziej spodobał mi się kociak brytyjski niebieski. Duży kot z pięknie podkreślonymi oczami oraz okrągłą głową i uszami bardzo mi się spodobał. Jego wygląd oraz usposobienie bardzo pokrywało się z moimi oczekiwaniami co do charakteru kota. Kolor futra jest hipnotyzujący i podkreśla niesamowity wygląd tego zwierzęcia. Kot ten doskonale odnajduje się w małych przestrzeniach dlatego może mieszkać w bloku.

Po namyśle zdecydowałam się na zakup kota brytyjskiego. Mały kociak jest naturalnie bardziej energiczny i żywiołowy ale z upływem czasu jego temperament przygasa i staje się stonowany. Kot ten to urodzony obserwator ceniący sobie swoją prywatną przestrzeń.