Dawniej nikogo to nie dziwiło, a dziś trudno wyobrazić sobie samochód bez klimatyzacji. Szczególnie podczas upałów doceniamy funkcjonalność tego urządzenia, ale i nie tylko. Jednak by klimatyzacja w samochodzie była sprawna, należy regularnie wykonywać przeglądy m.in. wraz z odgrzybianiem i czyszczeniem oraz wymianą filtra na nowy itd.

Jak często wykonywać przegląd klimatyzacji?

przegląd klimatyzacji samochodowej krakówGłównym zadaniem klimatyzacji jest zapewnienie komfortu oraz samopoczucia kierowcy podczas jazdy w czasie upałów. A także urządzenie to pomaga w szybkim pozbyciu się pary, która powstaje na szybach np. podczas deszczowej i wilgotnej pogody, dzięki osuszeniu i schłodzeniu powietrza. Ile zapłacimy za usługę? Sam przegląd klimatyzacji mający na celu sprawdzenie jej wydajności oraz filtra kabinowego, jak również odgrzybienie układu wentylacji samochodu to koszt zaczynający się od około 100 złotych. Następnie dochodzi jeszcze m.in. cena wymiany filtra oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego. Możemy również wybrać rodzaj odgrzybiania, a dokładnie rozróżnia się: metodę chemiczną, ozonowanie lub ultradźwięki. Ważne, aby minimum raz w roku, a nawet zalecane dwa razy, obowiązkowo wykonywać przegląd klimatyzacji samochodowej Kraków to miasto, gdzie znajdziemy wiele sprawdzonych warsztatów, w których doświadczeni mechanicy poradzą sobie z tematem w sposób szybki i fachowy. A nasz samochód z pewnością będzie bezpieczny, w bardzo dobrych rękach, więc nie ma obawy się o niego martwić.

Ważne, by nie zapominać o umiejętnym korzystaniu z urządzenia, jakim jest klimatyzacja, ponieważ w przeciwnym razie można szybko nabawić się choroby, pomimo że na zewnątrz będzie prawie trzydzieści stopni. Chodzi tutaj głównie o jej odpowiednie ustawienie i systematyczne, obowiązkowe przeglądy, by nie powstały grzyby i inne bakterie.