Zajmując się wyrobem biżuterii dla odtwórców historycznych, głównie sprzedawałem wyroby w kramie na pokazach i imprezach. Zainteresowanie było na tyle duże, że postanowiłem w końcu spróbować sprzedaży wyrobów przez internet. Problemem okazał się transport samych wyrobów, które niejednokrotnie były delikatne i łatwe do uszkodzenia.

Koperty do wysyłki biżuterii

koperty bąbelkowePoczątkowo drobne zamówienia wysyłałem w zwykłych kopertach, czasem tylko zabezpieczone folią, aczkolwiek było to niezbyt pewne rozwiązanie, i kilka razy zdarzyło się że przesyłka została przypadkowo uszkodzona podczas transportu. Musiałem poszukać lepszego rozwiązania, które pozwoli na lepszą i pewniejszą ochronę delikatnych elementów, które mogłyby się połamać lub w inny sposób uszkodzić. Z drugiej strony nie chciałem czegoś drogiego, jak pudełka kartonowe, które podniosłyby mi koszty w znaczny sposób. Idealnym rozwiązaniem okazały się koperty bąbelkowe. Nie dość że folia bąbelkowa chroniła dość wrażliwe i podatne na wygięcia czy złamania wyroby, to do tego nie była to opcja zbyt kosztowna. Kolejną istotną dla mnie rzeczą było też to, że mogę zrobić duży zapas kopert bąbelkowych bo nie zajmują one dużo miejsca. Również cena zakupu jest o wiele niższa, gdy kupuję w ilościach hurtowych, a nie po kilka sztuk na poczcie. Ostatecznie okazało się że zakup kopert był bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie jest to wysoki koszt, dzięki czemu nie musiałem podnosić cen wyrobów i wysyłki.

Moi stali klienci docenili tę zmianę ponieważ w zwykłych kopertach zdarzały się drobne uszkodzenia przedmiotów, a koperty bąbelkowe chronią biżuterię przed najróżniejszymi wypadkami w transporcie, także przed wilgocią. Jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji, ponieważ zakup bąbelkowych kopert okazał się strzałem w dziesiątkę.