Czy chętnie korzystamy z usługi jaką jest laweta? Gdybyśmy mieli szczerze odpowiedzieć, pewnie byłaby to odpowiedź negatywna. Koszt takiej lawety jest zazwyczaj bardzo wysoki, może kształtować się nawet w okolicy kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego jaki samochód ma zostać wzięty na lawetę i jaką trasę należy z nim pokonać.

Jak wynająć lawetę?

laweta ze szczecinaJednak pomimo całego związanego z lawetą kosztu, niekiedy trzeba oczywiście z niej skorzystać. Jak jednak to zrobić? Oczywiście jeśli wiemy dokładnie gdzie jesteśmy, wówczas powinniśmy poszukiwać lawety jak najbliżej miejsca, w którym niestety stanęliśmy. Wówczas przede wszystkim stosunkowo szybko będziemy mogli uzyskać pomoc, ale również firma nie naliczy wysokich opłat za dojazd. To natomiast zazwyczaj dla nas jest bardzo istotną kwestią. Dobrze jest oczywiście wcześniej porównać, jakie cenniki mają lawety w danej okolicy. Zazwyczaj są one dość mocno zbliżone do siebie pod względem cenowym, ale bez wątpienia czasem można znaleźć jakieś różnice. Dobrze jest być zatem świadomym tego, iż takie różnice mogą dość mocno wpłynąć na zasobność naszego portfela. Obecnie w każdym mieście funkcjonuje jakaś laweta. W kryzysowej sytuacji pomocy może nam udzielić przykładowo laweta ze Szczecina. Dobrze jest oczywiście zawsze wyruszając w jakąś podróż mieć naładowany telefon z dostępem do internetu. To dzięki niemu bowiem w takiej sytuacji zawsze jesteśmy w stanie wezwać stosowną pomoc, jaką jest właśnie laweta.

Korzystanie z lawety jest dość dużym uszczerbkiem na naszych finansach. Jednak w kryzysowej sytuacji nie ma dla nas tak naprawdę lepszej pomocy, niż taka właśnie laweta. Jeśli zatem coś się stanie nie powinniśmy się wahać, by ją wezwać. Może się okazać, że taka laweta szybko pomoże nam się uporać z niekomfortową sytuacją.