Większość dzieci lubi jeździć przeróżnymi ciuchciami, samochodami czy motorami, które są dostępne dla wszystkich dzieci w parkach czy nawet na trenach galerii handlowych. Jednak nie równają się one z samochodami elektrycznymi.

Jakie są rodzaje pojazdów na akumulator?

pojazdy dla dzieci na akumulatorW sklepach z zabawkami znajdziemy szeroki wybór pojazdów, które są zasilane elektrycznie i przeznaczone są dla maluchów od trzeciego roku życia. Przeważnie są to samochody i motocykle, ale znaleźć też można traktory. Zabawa takimi pojazdami dostarcza dzieciom niesamowicie dużo wrażeń i bez wątpienia je uwielbiają. Pojazdy dla dzieci na akumulator są przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do wieku maluchów. Posiadają wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu dzieci zawsze siedzą we właściwym miejscu i są zabezpieczone przed wypadnięciem w trakcie jazdy. Pojazdy mają boczne lusterka, kierownicę z klaksonem, na której znajdują się przeróżne przyciski dźwiękowe oraz wejście na USB, które pozwala na słuchanie muzyki podczas jazdy. Dodatkowo samochody są wyposażone w przednie i tylne światła LED, a także nawet niewielki bagażnik na niezbędne rzeczy dziecka. Autka mają mocne silniki i wydajne akumulatory, które pozwalają na nieprzerwaną zabawę nawet przez dwie godziny, z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę. Z powodzeniem można je wykorzystywać w ogrodzie, na alejkach w parku, na chodniku czy na placach zabaw. Na pewno wywołają spore zainteresowanie wśród innych dzieci, a nawet dorosłych, na spacerze.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup takich pojazdów, to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Są to zaawansowane technologicznie pojazdy, które maluchy mogą samodzielnie prowadzić lub też mogą być zdalnie sterowane przez rodzica za pomocą pilota.