Jeśli borykamy się z cera problematyczną, na której niestety występują przebarwienia czy zaskórniki, szukamy przeróżnych sposobów, aby sobie z tymi problemami poradzić. Jest to możliwe nie tylko w domowym zaciszu. Warto skorzystać również z pomocy specjalisty i wybrać odpowiedni zabieg na skórę, który pomoże w doprowadzeniu jej do znacznie lepszego stanu.

Czym jest zabieg mikrodermabrazji?

mikrodermabrazja w BielskuMikrodermabrazja to rodzaj mechanicznego peelingu, który pomaga nam pozbyć się martwego naskórka w sposób zdecydowanie silniejszy, niż podczas domowego peelingu. Do zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie, którego wyposażone jest w głowicę korundową lub diamentową. Zasysa ona delikatnie niewielki obszar skóry, który po uniesieniu poddawany jest oczyszczeniu. Zabieg pomaga oczyścić pory, zlikwidować zaskórniki, spłyca przebarwienia, a także sprawia, że cera staje się gładka i delikatna w dotyku. Cena zabiegu waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jeden zabieg. Na przykład mikrodermabrazja w Bielsku to koszt około 120 złotych. Pamiętać jednak należy, że jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Aby cieszyć się spektakularnymi efektami mikrodermabrazji zwykle trzeba wykonać około 5 serii zabiegów. Przed dokonaniem decyzji warto również skonsultować się lekarzem dermatologiem, gdyż nie każdy może skorzystać z dobrodziejstwa mikrodermabrazji. Jeśli masz trądzik różowaty lub bardzo wrażliwą cerę, taki zabieg może nie być dla Ciebie.

Każda z nas chciałaby cieszyć się gładką, promienną cerą. Niestety tylko niewielka część z nas może się takową pochwalić. Na szczęście, nawet jeśli borykamy się z cerą problematyczną, nie jesteśmy na pozycji straconej. Mikrodermabrazja jest na to jednym ze sposobów, dlatego warto się nad nią zastanowić.