Kąpiel dziecka to prawdziwe wyzwanie dla mam. Wrażliwe noworodki i niemowlęta nie tylko stawiają aktywny opór, lecz także reagują niecierpliwie, gdy zabieg pielęgnacyjny odbywa się zbyt długo. W kąpielowym zamieszaniu najważniejsza jest jednak nie sama otoczka, ale jakość używanych kosmetyków. 

O wartości naturalnych kosmetyków do kąpieli niemowląt

naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowlątKażdy malec przychodzi na świat z bardzo wrażliwą, cieńszą, jeszcze nie w pełni wykształconą skórą. Niedojrzała – nie może do końca pełnić swej funkcji ochronnej, jest bardzo podatna na różnego rodzaju dokuczliwe podrażnienia i choroby. Specyficznym przypadkiem są tu dzieci ze skłonnością do atopii, których skóra z natury jest rzadsza i cieńsza. Pamiętając o stosowaniu odpowiednich tkanin do odkrywania jej, delikatnych środków piorących, szczególną wagę powinniśmy zwracać na dobór żelu, balsamu czy kremu. Tylko bazujące na wyciągach z ziół, pozbawione sztucznych konserwantów i wszelkich zbędnych substancji chemicznych – naturalne kosmetyki do kąpieli dla niemowląt pomogą przetrwać dziecięcej skórze jej pierwszy, trudny i wyjątkowy okres. Wiele mam próbuje wykonać je samodzielnie, bazując na tradycyjnych naparach np. z rumianku. Żele do mycia czy natłuszczające oliwki z atestem i właściwym składem można także nabyć w drogeriach. Gotowe kosmetyki pomagają oszczędzić czas potrzebny dla dziecka, a ponieważ przygotowane przez specjalistów – są bardziej skuteczne. 

Właściwa pielęgnacja malca to priorytet każdej troskliwej mamy. Wiele rzeczy możemy uprościć, stosując zalecane przez specjalistów kosmetyki. Używanie substancji naturalnych, które promują zarówno pediatrzy, jak i doświadczone mamy, pomaga nie tylko zadbać o właściwe oczyszczenie, natłuszczenie i nawilżenie skóry dziecka, lecz także zapobiega podrażnieniom, stanom zapalnym i alergiom.