Kalkulacja wydatków dotyczy każdej sfery życia, a w szczególności tych, które dotyczą budowy domu lub wykończenia mieszkania. Wszystko dlatego, że wydatek na te cele jest zawsze długofalowy i oczekujemy, że jakość i trwałość wykonania prac budowlanych i wykończeniowych będzie najwyższa. Nie inaczej jest z inwestycją w sufity napinane.

Czynniki wpływające na cenę sufitów napinanych

sufity napinane cennikProducenci powłok do sufitów napinanych wykorzystują trzy podstawowe materiały do ich wytwarzania. Są to polichlorek winylu zwany potoczne PCV, tkaniny poliestrowe oraz tkaniny satynowe. Jest to pierwszy podział różnicujący cenę sufitów napinanych, gdyż tkanina satynowa jest droższa przeciętnie o 25 %. Dalsze progi cenowe są uwarunkowane poziomem trudności konstrukcji sufitu. Jeżeli sufit napinany posiada nadruk lub jest zbudowany z dwóch lub więcej powłok to jego cena znacznie wzrośnie nawet kilkukrotne w stosunku do tych najprostszych. Taka sama zasada kalkulacji cenowej ma miejsce gdy łączy się spawem różnokolorowe folie. Najdroższe są sufity wymagające zamontowania wielu punktów świetlnych w postaci światłowodów lub lampek led. Aby dokonać wstępnego obliczenia kosztów na sufity napinane cennik znajdziemy na stronach internetowych wielu firm. Czasami producenci zachęcają nas do wypełnienia formularza kontaktowego gdzie trzeba wpisać podstawowe wymiary lub mamy do dyspozycji kalkulator cenowy. Wszystkie te obliczenie mają jednak niewiele wspólnego z dotarciem do rzeczywistej ceny. Nie uwzględniają niuansów wynikających np. z kształtu sufitu czy ilości obrysów na rury. aj wyjściem będzie wizyta przedstawiciela firmy w lokalu gdzie dokona on pomiarów i zaproponuje adekwatne rozwiązania.

Inwestycja w sufity napinane jest długofalowa ze względu na wyjątkową jego trwałość. Zaletą są wodoodporność i niepalność. Posiadają właściwości wyciszające pomieszczenie. Nie wymagają napraw, remontów i malowania. Przez cały okres długoletniego funkcjonowania nie tracą swoich walorów estetycznych i mechanicznych.