Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o klatkach kannelowych, ale obecnie coraz częściej możemy spotkać się z artykułami na ich temat oraz pozytywnym wpływem, jaki mają na nasze psy. Choć mogłoby się komuś wydawać, że trzymanie psiaka w klatce jest bezdusznym pomysłem, to jednak taka klatka wcale nie służy psu za więzienie. Czym zatem jest?

Klatka dla psa

klatki na zamówienieTo, czym taka klatka jest dla psa można w prosty sposób wyjaśnić na podstawie kotów. Każdy, kto miał kota w domu doskonale wie, że choć są to zazwyczaj zwierzęta bardzo przyjazne i towarzyskie to jednak lubią mieć swoją chwilę dla siebie. Wtedy chowają się w miejscach w których czują się bezpiecznie, jak na przykład domki, czy wysokie kartony. Podobnie jest z psami ponieważ one też potrzebują dla siebie takiej chwili spokoju i klatka służy im po prostu, jako odpowiednik takiego domku. Można je dostać w różnych rozmiarach, ale też istnieje możliwość zakupienia klatki na zamówienie podobnie, jak w przypadku innych zwierząt. Tak, jak można zamówić taką klatkę na wymiar dla świnki morskiej, chomika, czy papużek tak można również dla psa. Klatka kannelowa może przynieść zatem bardzo dużo pożytku. Jest dla psiaka, jak specjalny pokoik w którym może odpocząć, kiedy chce sobie pobyć sam. Są bardzo przydatne zwłaszcza, kiedy mamy małe dzieci w domu, które nie zawsze rozumieją, że pies nie ma ochoty na zabawę, lub gdy odwiedzający nas goście zaczepiają naszego czworonoga wbrew jego woli.

Psy mają tendencję do spania pod krzesłami lub stołami czyli właśnie w miejscach trudno dostępnych, odseparowanych, schowanych. Traktują je jako miejsca spokojne w których mogą wypocząć i właśnie temu ma służyć klatka, aby psiak nie musiał się chować w takich miejscach. W dodatku klatki wyposażone są w materace, a my też możemy dorzucić tam zabawki, żeby naszemu czworonogowi się nie nudziło podczas odpoczynku.