W każdym nowoczesnym domu, oraz w budynku użyteczności publicznej, znajduje się przynajmniej instalacja wodna i elektryczna. Wiąże się to z faktem, że mamy w budynku otwory wentylacyjne i różnego rodzaju zawory oraz kurki, które nie prezentują się zbyt estetycznie.

Drzwiczki czy szafa?

drzwiczki ze stali nierdzewnejNa szczęście, możemy je ukryć w dość łatwy sposób. Na zewnątrz najczęściej montuje się szafy i skrzynki wolnostojące, które mają za zadanie nie tylko ukryć części instalacji, lecz także ułatwić do nich dostęp odpowiednim służbom ratunkowym, w razie potrzeby. Są one zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, lub z tworzywa sztucznego, odpornego na działanie ognia i różnych czynników atmosferycznych. O wiele tańszym rozwiązaniem, jest pozostawienie na budynku wnęki, gdzie można umieścić najważniejsze elementy instalacji, i zabezpieczenie jej drzwiczkami rewizyjnymi. Do wyboru mamy drzwiczki ze stali nierdzewnej, lub z mosiądzu, które możemy montować zarówno na zewnątrz jak i w środku budynków. Dzięki prostemu projektowi, drzwiczki rewizyjne prezentują się wyjątkowo estetycznie, nie rzucając się przy tym zbytnio w oczy. Ich zastosowanie jest o wiele szersze, niż w przypadku szaf wolnostojących. Drzwiczki mogą posłużyć do ukrycia i zabezpieczenia elementów instalacji gazowej, wodnej, elektrycznej, technicznych otworów wentylacyjnych, systemów informatycznych, a także otworów dostępu do wyczystki kominowej. Jeśli chcemy użyć drzwiczek rewizyjnych, do zabezpieczenia instalacji elektrycznych, musimy pamiętać o stosownych zabezpieczeniach.

Na rynku dostępne są modele drzwiczek rewizyjnych, o różnych wymiarach. Jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie oferty, z drzwiczkami o odpowiednim wymiarze, możesz skorzystać z usług firmy, która wykonuje drzwiczki na wymiar. Nie wpływa to znacząco na ich cenę.