Warto wokół szamba posadzić trawę i powinniśmy przede wszystkim unikać sadzenia drzew, które posiadają głęboki system korzeniowy, gdyż rozrastające się korzenie mogą przyczynić się do uszkodzenia szamba. Musimy również pamiętać o tym, aby nie przejeżdżać autem po szambie, ponieważ możemy w ten sposób doprowadzić do uszkodzenia rury oraz innych elementów, które znajdują się w szambie betonowym.

Opróżnianie i czyszczenie szamba

szamba betonowe od producentaWielu właścicieli gospodarstw domowych, w których zamontowane są szamba betonowe ma również problem z opróżnianiem. Częstotliwość wywożenia nieczystości z szamba betonowego związana jest głównie z wielkością zbiornika oraz czasu, w jakim się napełnia. Decydując się na szambo betonowe, które ma pojemność około 10 m sześciennych, będziemy mogli korzystać przez około 3,4 tygodnie, gdy mieszkamy w trzyosobowej rodzinie. Zawsze musimy dbać o regularny wywóz nieczystości, ponieważ szambo może się przepełnić i będziemy mieli znacznie większe problemy, które mogą spowodować również zanieczyszczenia środowiska. Najlepszym rozwiązaniem są szamba betonowe od producenta, który działa na rynku ponad 10 lat. Będziemy wtedy mieli pewność, że produkt jest wysokiej jakości i raz zainwestowane pieniądze będą nam służyć przez długi okres czasu. Czasami również dochodzi do tego, że czyszczenie szamba powoduje nieprzyjemny zapach w całym domu. Żeby uniknąć nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z szamba podczas wysysania nieczystości, najlepiej jest zamontować bezodpływowy komin odpowietrzający.

Możemy również zacząć stosować w toalecie specjalny biopreparat, który przyspiesza rozkład związków organicznych i dzięki temu nie wydobywają się żadne nieprzyjemne zapachy. Decydując się na wybór odpowiedniego szamba, powinniśmy również uwzględnić pojemności wozu asenizacyjnego, aby wybrać podobnej wielkości szambo.