Nie mieliśmy wątpliwości co do wyboru metody, jaką ocieplilibyśmy nasz dom. W naszej rodzinie już od jakiegoś czasu znaleziono skuteczny i niedrogi sposób – była to izolacja natryskowa za pomocą piany poliuretanowej. Było to szczególnie wydajne tutaj, na Śląsku, gdzie działała firma znana z profesjonalizmu wykonania tej usługi. Dlatego i w naszym domu zdecydowaliśmy się na piankę.

Pianka poliuretanowa jako środek do izolacji

izolacje natryskowe pianą poliuretanową śląskMoje rodzeństwo, jak i teściowie ocieplili swoje domy pianką poliuretanową. Chwalili sobie krótki czas czynności z tym związanych, niskie koszta oraz skuteczność izolacji. Dzięki natryskowi środek zostawał umiejscowiony w trudno dostępnych zagłębieniach, kątach, dziurach. Dobrze ocieplony budynek pozwalał im wszystkim na zaoszczędzenie funduszy spędzanych zwykle na ogrzewanie w kotłowni. Poza tym, jeżeli chodzi o izolacje natryskowe pianą poliuretanową śląsk był pewnym faworytem. Na jego terenie działała firma, które wykorzystywała najnowsze technologie w wykonywanej usłudze. Mogliśmy się o tym przekonać, obserwując prace robotników na posesji moich teściów czy rodzeństwa. To wszystko wpłynęło na nasz wybór. Zdecydowaliśmy się na ten sposób ocieplenia, ponieważ na własne oczy już wcześniej przekonaliśmy się o jego jakości. Chcieliśmy także jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu, a prędkość izolacji pianką mogła nam to umożliwić.

Wynajęta przez nas firma sprawnie wykonała swoje zadanie. Natrysk przebiegł ekspresowo, ale nie był on powodowany pośpiechem, a naturą tej czynności. W żaden sposób nie wpłynęło to na jakość ocieplenia – po wprowadzeniu się do domu mogliśmy się na własną skórę przekonać, jak bardzo trafiony był to pomysł. Widać było to szczególnie w rachunkach. Dodatkowo, dzięki temu było ciepło i miło.