Pojawienie się w domu noworodka zmienia o sto osiemdziesiąt stopni dotychczasowe życie rodziców. Początki opieki nad maluchem bywają trudne, ale z czasem rodzice dochodzą do wprawy i czynności takie jak przewijanie, ubieranie czy kąpiel stają się automatyczne.

Jakie ubranka zakładać noworodkom?

body dla noworodka rozpinaneMaluchy, które dopiero się rodzą, przez pierwsze cztery tygodnie są noworodkami, które są bardzo małe, krótko czuwają i dużo śpią. Przede wszystkim jedzą i śpią, a w między czasie rodzice je przewijają i noszą na rękach. W tym okresie ważny jest względny spokój i cisza w otoczeniu dziecka i lepiej nie dodawać mu stresów przez częste zakładanie i ściąganie ubranek. W tym okresie dzieci jeszcze nie są przyzwyczajone do zmiany pieluszki czy przebierania, bo w brzuszku u mamy tego nie miały. Dlatego też na okres noworodkowy lepiej kupować body dla noworodka rozpinane, które nie wymagają wkładania przez główkę. Maluchy raczej tego nie lubią i nie chcą współpracować, zatem ubieranie może być początkowo trudnym doświadczeniem. Body, które są rozpinane na całej długości są bardzo praktyczne, gdyż wystarczy je rozłożyć i płożyć na nich malucha, a następnie delikatnie wsadzić rączki do rękawów. Potem należy je zapiąć na zatrzaski i maluch jest ubrany. To znacznie prostsze zadanie i dla mamy i dla malucha. Tego typu body są też dostępne dla niemowląt, choć większe rozmiary są częściej zakładane przez głowę. Jeżeli chodzi o ich cenę, to nie różnią się od innych modeli i kupimy je nawet za niecałe 20 zł.

Na pierwszy miesiąc życia z powodzeniem wystarczy mieć w zapasie body na każdy dzień tygodnia gdyż najprawdopodobniej od drugiego miesiąca trzeba będzie kupić ubranka w większym rozmiarze. Najważniejsze żeby były uszyte z miękkie i bezpiecznej bawełny.