Większość roślin występuje w dwóch odmianach – męskiej i żeńskiej. Marihuana nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Nie od dziś wiadomo, że hodowcy marihuany preferują bardziej nasiona żeńskie. Dlaczego tak się dzieje? Otóż rośliny żeńskie dają wartościowe pąki.

Na czym polega odmienność feminizowanych nasion marihuany?

nasiona marihuany feminizowaneMarihuana to jedna z najpopularniejszych substancji psychoaktywnych stosowanych przez człowieka. Ma działanie euforyzujące i przeciwbólowe. Dowiedziono również, że zmniejsza odruch wymiotny. Niekiedy stosowana jest w medycynie. Większość osób pali marihuanę w celach rekreacyjnych. Wykazano, ze już ludzie pierwotni palili „trawkę”. Za psychoaktywne działanie marihuany odpowiada substancja znana jako THC. Często można się spotkać z określeniem nasion feminizowanych. Co to oznacza i po co hodowcy zadają sobie trud, żeby tworzyć wyłącznie żeńskie nasiona? Hodowcy marihuany starają się, żeby ich produkty były dobrej jakości. W tym celu musza zastosować odpowiednie techniki i stworzyć roślinom odpowiednie warunki. Marihuana to nic innego jak kwiat konopi. Kwiat może być w postaci suszonej lub sfermentowanej. Warto podkreślić, że marihuanę uzyskuje się tylko z żeńskich kwiatów konopi. Dlatego też hodowcy dążą do tego, żeby wyprodukować nasiona marihuany feminizowane. Z nasion feminizowanych uzyskamy jedynie konopie typu żeńskiego. Z cała pewnością dzięki takiemu własnie rozwiązaniu hodowcy marihuany uzyskują większe zyski ze sprzedaży.

Hodowanie marihuany wymaga bez wątpienia odpowiedniej wiedzy na temat tej rośliny oraz zastosowania określonych narzędzi. Hodowcy marihuany dokładają wszelkich starań, żeby ich rośliny spełniały oczekiwania klientów. Warto podkreślić, że hodowcy starają się, żeby w ich uprawach znajdowała się większość roślin żeńskich.

Kategorie: Usługi