Tajemnice medycyny od lat fascynowały ludzi. Interesowali się różnymi przypadłościami, obserwowali ich przebieg i starali się znaleźć antidotum na wszystkie dolegliwości. Z biegiem czasu nauczyliśmy się radzić sobie z trapiącymi nas dolegliwościami i problemami zdrowotnymi dzięki czemu medycyna stała się bardzo dobrze rozwiniętą dziedziną życia.

Jak wyglądają zabiegi hirudoterapeutyczne?

leczenie pijawkami w Warszawie - cenaPotrafimy leczyć już wiele chorób, które jeszcze parę lat temu dziesiątkowały ludność. Dysponujemy sprzętem, aparatami diagnostycznymi oraz środkami farmaceutycznymi które w widoczny sposób wydłużyły i poprawiły jakość życia. Jednak czasami zdarza się nam powrót do natury. Przykładem tego jest hirudoterapia. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi mające na celu leczenie pijawkami. Zabiegi te wykonywane są w odpowiednio do tego przygotowanych gabinetach i przychodniach. Lecznicze właściwości pijawek zostały udowodnione naukowo i ostatnio potwierdzono nawet ich działanie przeciwnowotworowe. Jeśli chodzi o leczenie pijawkami w Warszawie – cena jest bardzo korzystna i konkurencyjna. Tym bardziej że z zabiegów możemy korzystać tylko w gabinetach i przychodniach prywatnych. Hirudoterapia pomimo udowodnionych właściwości leczniczych nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak zabiegi są tak korzystne dla zdrowia, że wiele osób nie wyobraża sobie innych sposobów leczenia o czym świadczą wpisy na portalach społecznościowych.

Uważam, że nie ma potrzeby przekonywania nikogo do zalet metod leczenia pijawkami. Przekonani o tym byli już starożytni Egipcjanie. Również medycyna ludowa opisuje dobroczynne działanie tej metody. Kontakt do gabinetów oferujących tego typu terapię znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.